banner257

Bekaş Beşyüzevler Mağdurları İsyan Etti

BEKAŞ İnşaat tarafından Altınoluk Mahallesi’nde yapılan “Beşyüzler” projesinin mağdurları isyan etti. Bekaş İnşaat Sahipleri Bekir Karahasanoğlu tarafından dolandırıldıklarını iddia eden mağdurlar, BEKAŞ’ın Satış Ofisi, Cumhuriyet Meydanı ve Kayseri Adliyesi önünde bir araya gelerek eylem yaptı. Paralarını ödedikleri halde yıllardır dairelerini alamadıklarını belirtip, söz konusu projedeki dairelerin başka şahıslara da satıldığını öne süren mağdurlar suç duyurusunda bulundu.

2018 yılında Nasrullahzade Vakfı ile yapılan daire karşılığı anlaşma ile BEKAŞ İnşaat Altınoluk Mahallesi’nde Beşyüzler projesine start verdi. 186’sı arsa sahibi olan Nasrullahzade Vakfı’na olmak üzere toplam 510 daireden oluşan projede,inşaatların temeli atıldıktan sonra, topraktan daire satışına başlandı.

MAĞDURLAR ŞANTİYE ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

Bekaş İnşaata kalan 324 dairenin ise, müşteriler ve inşaat şirketi ile yapılan sözleşmeler aracılığıyla satışı yapıldı. Söz konusu satış sözleşmelerinin noter huzurunda yapılmadığı için mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar, BEKAŞ İnşaat’ın Satış Ofisi önünde toplanarak eylem yaptı.

“HEPİMİZ DOLANDIRILDIK”

Burada bir açıklama yapan S.K isimli mağdur,“Hepimiz dolandırıldık. Şantiye şefleri ve patronlar buraya gelmiyor. Telefon açıyoruz ama telefonlarımıza çıkmıyorlar. Bizden fazladan para istiyorlar! . Biz Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. İnşallah siyasiler ve medya mensupları bu olaya sessiz kalmaz” dedi.

“DAİRENİN PARASINI ÖDEYENLERDEN ÇILGIN PARALAR İSTENİYOR”

Daha sonra konuşan Bekir Karaoğlan isimli bir başka mağdur ise, “Herkes savcılığa gelsin ve şikayetinde bulunsun! Bizde bunlara karşı önlemimizi alalım. Yoksa beklemeyle bu iş olacak değil. Dairenin parasını ödeyenlerden çılgın paralar isteniyor! Sana 2018 yılında sattığı daireyi maliyetlerin arttığını sebep göstererek, herkes bağlantısını yapmış. Adamın kabahati nedir? Adamla sözleşme yapmışsın. 300 Bin TL’ye daire sattıysan 100 bin TL ödemiş adam, 50 bin TL taksit ödemiş. Gerisi kalanı anahtar teslimi demişsin. Sözleşmenin şartlarını sen koymuşsun. Karşı taraf buna riayet etmiş. Sen buna istinaden daireye 900 Bin TL 1 milyon TL para istiyorsun. Caydırmaya çalışıyorsun” şeklinde ifadeler kullandı.

“EVİMİ “SAHİBİNDEN.COM”A KOYUP SATIYORLARDI”

Bir diğer BEKAŞ mağduru Bayram Binici ise şöyle konuştu: “Benim daireme de fazla para isteniyor. Anahtarımı almama rağmen evimin göbeğini değiştirmişler. Tekrardan bende fazla para istendi ve anahtarlarım değiştirilmiş. Evimi de sahibinden.com adresine koyup satıyorlardı ama daha sonra tekrardan kaldırdılar. Savcılığı da suç duyurusunda bulundum.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

BEKAŞ mağdurları, önceki günde Kayseri Adliyesi önünde bir araya geldiler ve hazırladıkları şikayet dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim ettiler.

BEKAŞ’IN TÜZEL KİŞİLİĞİ ÜZERİNDEKİ MAL VARLIKLARI BOŞALTILMIŞ

Yaşanan bu sorunlar nedeniyle BEKAŞ İnşaat Şirketi’nin Tüzel kişiliği üzerinde bulunan tüm varlıklarının, bir süre önce başka şirketler üzerine veya üçüncü şahıslarakaydırılıp mal kaçırılmaya çalışıldığı iddia edildi.

“DERTLERİNİ MERAL AKŞENER’E ANLATACAKLAR”

Söz konusu mağdurların yaşanan sıkıntıları, 23-24 Mart 2022 Çarşamba günü Kayseri’ye gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de aktarmayı planladıkları öğrenildi.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 2 ay Önce

Bekaş ne evimizi yapıyor ne de paramızı veriyor. 4-5 yıldır beklettiği yetmez gibi yeniden sıfır daire istiyor. Madur 320 aile ev bekliyor yetkililer den yardım bekliyoruz

Alper
Alper - 1 ay Önce

Bide mağduruz bizde orda olsaydık keşke bizede haber verin grup oluşturalım

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Biz 3 kişi girdik bu lanet insaate rabbim yedirmesin evlatlarımızın hakkını şu mübarek günde ağzından burnundan fitil fitil gelsin inşAllah oturdukları villaları izi satın paramızı geri verin dolandırıcılar milletin varını yoğunu dolandırmaya mi geldiniz garibanlari Allahinizdan bulun inşAllah

Alper
Alper - 1 ay Önce

Bide mağduruz bizde orda olsaydık keşke bizede haber verin grup oluşturalım

Alper
Alper - 1 ay Önce

Biz 3 kişi girdik bu lanet insaate rabbim yedirmesin evlatlarımızın hakkını şu mübarek günde ağzından burnundan fitil fitil gelsin inşAllah oturdukları villaları izi satın paramızı geri verin dolandırıcılar milletin varını yoğunu dolandırmaya mi geldiniz garibanlari Allahinizdan bulun inşAllah

Aa
Aa - 2 hafta Önce

S.a arkadaslar bende bunlardan daire satin aldim parasini ödedim ama oyalayip duruyolarlar. Bende suç duyurusunda bulunmak istiyorum, ordan daire alan arkadaslar benimle irtibata gecebilirmisiniz

SIRADAKİ HABER

banner340