DEDEMAN KAYSERİ AÇILDI

Dedeman Hotels & Resorts International, Dedeman Kayseri ile doğduğu topraklarla yeniden buluştu. Dedeman Otel siyaset, sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

DEDEMAN KAYSERİ AÇILDI

Dedeman Otel düzenlenen törenle 75 yıl önce temellerinin atıldığı, tarihi İpek Yolu'nun duraklarından Kayseri'de açıldı.

Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Kayseri İş-Kur İl Müdürü Ayşe Ak, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Dedeman Hotels & Resorts International Direktörü Ergün Demiray, Kaan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan ile il protokolü ve iş insanları katıldı.

"KAYSERİ KABUĞUNA SIĞMIYOR ARTIK"

Açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz Kayseri'nin endüstri ve ticaret ile bilindiğini ancak son dönemde turizmle de öne çıktığını belirterek; "Bir çok şehre ilham kaynağı olan Kayseri artık kabuğuna sığmayan bir şehir haline geldi. Kayseri pek çok turisti ağırlıyor. Erciyes'te 7 yeni otel daha yatırım belgesi aldı. Kayseri, Türkiye'nin önemli bir destinasyonu haline geldi" dedi.

"KURULUŞLAR UYUM İÇERİSİNDEYSE ŞEHİRLER BÜYÜYOR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özheseki de otelin şehre hayırlı olması temennisinde bulunarak, hayırsever Dedeman Grup'un kurucusu merhum Mehmet Kemal Dedeman'ın hayırsever oluşundan bahsetti. Özhaseki yerli ve milli olmaya vurgu yaptığı konuşmasında, herkesin doğduğu toprakları sevdiğini paylaştı ve kurumlar arasında uyum olan şehirlerin büyüdüğünü ifade etti.

"TURİZMDE DEDEMAN ZİNCİRİNİN OLMAMASI BÜYÜK BİR EKSİKLİKTİ"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise Kayseri'de, turizmde Dedeman zincirinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek "Turizm bağlamında endüstri ve ticaret merkezi olan bu güzel şehrimizi turizmde adım adım ilerleme bağlamında elbette ki Dedeman zincirinin olmaması büyük bir eksiklikti. Kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah bununla yetinilmemesini adımların daha da Kayseri'mizde Dedeman ailesi olarak ilerlemesini temenni ediyorum" diye konuştu.

BANU DEDEMAN "35 OTEL, 5 BİN ODA, 11 BİN YATAK KAPASİTESİNE ULAŞTIK"

Program da konuşan Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Dedeman Kayseri ile birlikte hizmete açık 22, sözleşme aşaması tamamlanmış 13 toplam 35 otelde; 5 bin oda, 11 bin yatak kapasitesine ulaştıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Dedeman Otel'in açılışı gerçekleştirildi.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2023, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Akşin
Osman Akşin - 2 hafta Önce

Dedeman ailesinin bir ferdi olarak başda mehmet kemal murat dedeman nazire dedeman olmak üzere mekanları cennet olsun pulpınarı dedeman madenşilikden emekliyim ve dedeman aylesi olmakdan kururduyyorum türkiyenin en güvenilir şirketlerinden biridir yolunuz acık olsun Rabbim rıfat beye ve ailesine hayırlı ömürler versin. Saykılarımla

Yasemin
Yasemin - 2 hafta Önce

Hayırlısı otelin karşısında şehrin göbeğindeki hurdaciyida kaldırdınız işAllah

Hüseyin yaşar
Hüseyin yaşar - 2 hafta Önce

B.karamanlı köyü. Kayseri pınarbaşı
Köyümüz ve çevre köylerde
Dedeman krom işletmesinde
Bildiğim 100 den fazla insan burdan
Maaş alıp çalıştılar. Çocuklarını okuttular.
Bu insanların bir çoğu öldü. Eşlerine
Aylıkları kaldı. Az veya çok burdaki maden ocağı bu çevreye katkı sağladı.
Nice dargelirli köyler var turkiyede
Bu köylerden yetişecek öyle çocuklar
Çikarki türkiyenin kaderini değiştirir.

SIRADAKİ HABER