Evcil Hayvanların Kimliklendirilmesinde Sıra Yoğunluğu

Evcil hayvanların kimliklendirilmesi uygulamasında sürenin dolmasına sayılı günler kala, veteriner klinikleri ve tarım müdürlüklerinde yoğunluk yaşanıyor. 31 Aralık 2022 tarihine kadar evcil hayvanını kayıt altına aldırmayanlar hakkında 3 bin 642 lira cezai işlem uygulanacak.

Evcil Hayvanların Kimliklendirilmesinde Sıra Yoğunluğu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 'Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik' kapsamında evcil hayvanlara çip takma zorunluluğu getirildi. Kimliklendirme uygulamasında sona yaklaşıldı. 1 Ocak 2023 tarihine kadar evcil hayvanına çip taktırmayan kişilere ceza uygulanacak. Hayvanını kayıt altına aldırmayanlara verilecek ceza miktarı ise 3 bin 642 lira.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ile veteriner kliniği önünde bugünlerde yoğunluk yaşanmaya başladı. Sürenin dolmasına 3 gün kala evcil hayvanına çip taktırmayan havan severler, buralarda sıra oluşturdu.

Bu arada, evcil hayvanların kayıt altına aldırılması uygulamasında sürenin uzatılıp uzatılmayacağı da merak ediliyor. Şimdilik, bakanlık tarafından çip taktırma süresinin uzatılacağına dair bir bilgi yayımlanmadı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2022, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER