banner257

Kılıçdaroğlu’na Hakaret Davasında Karar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanlığına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren çelenk gönderen şahıs, mahkeme tarafından suçlu bulundu.

Kılıçdaroğlu’na Hakaret Davasında Karar

CHP Kayseri İl Başkanlığa 2016 yılında Halil Ş. tarafından üzerinde hakaret içeren ifadelerin yer aldığı çelenk gönderildi. Dönemin il yönetici olan Barış Özdemir, konuyu mahkemeye taşıdı. Mahkeme 5 yıl sonra kararını açıkladı. Kılıçdarolu’na hakaret içeren çelenk gönderen sanık Halil Ş., “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçundan 7 bin 80 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Olayla ilgili açıklama yapan CHP’li Barış Özdemir, kim olursa olsun hakaretin cezalandırılması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren davranışın takipçisi olduğunu belirten Özdemir, “Şikayetçi olduktan sonra bu kişinin araştırılmasını ve emniyet aracılığıyla sorgulanmasını istedim. O dönem emniyet güçlerimiz bu şahsın bulunmasında elinden geleni yaptılar ve yakaladılar. Şüpheli 7 bin 80 lira adli para cezasına çarptırıldı. Hala böyle dürüst hakimlerin ve savcıların olması bize güç ve onur veriyor. İnşallah bir daha kim olursa olsun sadece genel başkanımız için değil bütün liderlere hakaret edilmesini kınıyoruz” diye konuştu.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289