MMO'da Başkan Varol, Adaylığını Açıkladı

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, 12-13 Şubat'ta yapılacak olağan genel kurula değinerek, "Danışma kurulumuzda oy birliği ile alınan karar neticesinde yapılacak olan genel kurulda yeniden Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanlığına adaylığımı kamuoyunun bilgilerine sunuyorum" dedi.

MMO'da Başkan Varol, Adaylığını Açıkladı

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklama yapan Varol, "Yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz günden itibaren meslektaşlarımızla birlikte mesleğimizde öncü olarak ülkemizin ve toplumumuzun tüm kesimlerine en güzel hizmetleri vermeye çalıştık. Meslekte birlik ruhuyla sorumluluklarımızı yerine getirme bilinci içinde çalışmalar yaptık. Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi, Kırşehir, Sivas, Nevşehir, Erzincan ve Yozgat temsilcilerimiz dahil sayısı 3 bin 200'ü aşan üyesiyle birlikte büyük bir ailedir. Bünyemize ait olan AKM merkezimizde asansörlerin periyodik kontrolleri yapılmaktadır. Şuan itibariyle 41 ilçe ile protokolümüz vardır. Protokollerimizi genişletmek, daha fazla vatandaşımıza yardımcı olabilmek adına çalışmalarımız devam etmektedir" diye konuştu.

12-13 Şubat'ta yapılacak genel kurula değinen Başkan Varol, "Sizlerinde bildiği üzere 15. dönem genel kurul ve seçimlerimizi 8-9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirmiştik. Genel kurulumuzun hemen akabinde Covid-19 hastalığı ülkemizi vurmuş ve salgın nedeniyle göreve geldiğimiz Şubat ayının sonuna doğru yasaklar başlamıştı. Yaklaşık 1,5 yıl süren bu süreçte pandemi tedbirleri altında kısıtlıda olsa tüm oda faaliyetlerimizi devam ettirmeye çalıştık. Son 4-5 aydır ise yoğun bir tempo ile üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda çeşitli organizasyonlar düzenledik. Bir araya gelmenin dahi bu kadar zor olduğu zamanlarda 2 yıl gibi kısa süreye sığdırdığımız ve kamuoyunun takdirini kazanan bu çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de yapacaklarımızın teminatı olacaktır. 15. dönem şube danışma kurulu toplantısı yapılarak önem içinde yaptığımız çalışmalar değerlendirilmiş ve danışma kurulu üyelerinin görüşleri, önerileri alınıp, planlamalar yapılmıştır. 28 Ocak 2022 tarihinde yapılan danışma kurulu toplantımızda oy birliği ile yönetim kurulu başkanı olarak şahsım başkanlığında 16. olağan genel kurul çalışmalarının yürütülmesi kararı alınmıştır. Danışma kurulumuzda oy birliği ile alınan karar neticesinde yapılacak olan genel kurulda yeniden Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanlığına adaylığımı kamuoyunun bilgilerine sunuyorum" ifadelerini kullandı. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER