banner257

“Nursaçan’ın karşısındayız; Hasyüncü ve Kürtüncü’yü de desteklemiyoruz”

Kemal Koçak restoranda yapılan basın toplantısı ile Kayseri OSB’de döndüğü iddia edilen “Organize İşleri” kameralar karşısında kamuoyuna anlatan Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, gazetecilerden gelen bir soru üzerine, Kayseri OSB seçimleri hakkında ilk kez konuştu. Çok elzem bir durum olmadıkça kendisinin şuan adaylık düşüncesinin olmadığını anlatan Kiracıoğlu, “Şuan bizim derdimiz seçim değil! Bizim derdimiz, Tahir Nursaçan yönetiminin değişmesi! Yerine gelecek kişi, sadece etkin ve yetkin olsun istiyoruz. Tahir Nursaçan’ın karşısındayız; Ahmet Hasyüncü ve Ahmet Hilmi Kürtüncü’yü de desteklemiyoruz” dedi.

“Nursaçan’ın karşısındayız; Hasyüncü ve Kürtüncü’yü de desteklemiyoruz”

Bekir Okay Kiracıoğlu’na adaylık soruldu

Yaptıkları yoğun muhalefet neticesinde, ortaya çıktıkları andan itibaren Kayseri OSB’deki dengeleri değiştiren Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu ’nun Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu’na Kayseri’de faaliyet gösteren gazeteciler tarafından, Kayseri OSB seçimlerinde aday olup olmayacağı soruldu.

“Bizim derdimiz bu yönetimin değişmesi!”

Çok elzem bir durum olmadıkça kendisinin şuan adaylık düşüncesinin olmadığını anlatan Kiracıoğlu, şunları söyledi:

“Ben 2019 seçimlerinde Ahmet Hilmi Kürtüncü’nün listesine son üç hafta kala girdim. Hatasıyla sevabıyla bir seçim dönemi geçirdik. Kendisine dürüstlük ve ticari açıdan her şeyine kefil olabileceğim ender insanlardan bir tanesidir. Yalnız OSB yöneticiliği noktasında desteklerimiz olmuştur. Zaten bir kişiyi desteklemek yanlıştır, yönetim kurulu olarak desteklemek lazım başkan değil. Bu oluşumda Ahmet beyin listesinde iki arkadaşımız var, eğer biz Ahmet bey aday olursa oluşum olarak desteklemiyoruz. Ahmet bey gönlümüzde ve ticari olarak her türlü yanındayız. Bizim şuanki oluşumumuzun Ahmet Hilmi Kürtüncü ile uzaktan veya yakından alakası yok. Sayın Ahmet Hasyüncü ile hiç alakası yok! Ben Ahmet Hüsyüncü yüzünden Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın açtığı davada 4 yıl Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış biriyim. Fabrikası yıkılmış bir sanayiciyim! Ben hatasını da söylerim, doğrusunu da söylerim, yaptıkları çok iyilikler vardır, kötülüklerde vardır. Ama bu “Hasyüncü araştırılmasın” demek değildir, kesinlikle araştırılsın! Tahir Nursaçan da kesinlikle araştırılsın! Bizim kimseyle bir bağımız yok! Bizim derdimiz Kayseri OSB’yi ileride çok büyük sıkıntılar bekliyor! Benim şuanda aday olma gibi bir düşüncem yok. Bizim şu andaki derdimiz, OSB’yi emin ellere teslim etmek! Beni tanıyan arkadaşlar ve ağabeylerim bilir, ben çok yoğun bir insanım. Çok elzem bir durum olursa veya inanmadığım biri çıkarsa tabiî ki aday olurum ama, şuan bizim derdimiz seçim değil! Bizim derdimiz bu yönetimin değişmesi! Yerine gelecek kişi sadece etkin ve yetkin olsun istiyoruz. Bizim konuşmak istediğimiz tek şey bu! Şu anda seçim olmadığı için adaylığın çok önemi olduğunu düşünmüyorum. Günü geldiğinde destekleyebileceğimiz bir kişiyi buluruz.”

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 00:14

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310