banner257

RUHSATSIZ LOKANTACILARA TEPKİ

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hayrettin Köse , birbiri ardına açılan çigköfteciler ve kahvaltı evlerinin meslektaşlarını zor durumda bıraktığını,ruhsat almamış odayı kayıt olmamış çok sayıda çay ocağının adeta birer mini lokantaya dönüştüğünü söyledi.

RUHSATSIZ LOKANTACILARA TEPKİ

Oda başkanı Hayrettin Köse,sektörün tehdit altında olduğunu, bir işyeri açıldığında kanunen bir aylık süre içinde ruhsata müracaat etmesi gerektiği halde, çok sayıda çayoçağı, lokanta ve pastanenin ruhsatsız olarark yıllardır faliyet gösterdiğini ileri sürdü.

"TEDBİR ALMAK İÇİN İNSANLARIN ÖLMESİ Mİ GEREKİR?"

Köse, '' Gün geçmiyor ki her gün bir zehirlenmeden bahsediliyor. Tedbir almak için insanların ölmesi mi gerekir. Ruhsatsız çalışan, kural tanımayan, ruhsat harici çalışan o kadar işletme var ki saymakla bitmez. Çay ocakları halen kahvaltı evi adı altında hizmet veriyor. Bakkal dükkanlarında da ruhsat haricinde her şey satılıyor. Kriterlere uygun olmadan yöresel yemek yapan işletmeler, pazar yerlerinde kamyonların arkasında lokantacılık yapanlar sektörümüzü olumsuz yönde etkilemektedir. Çiğ köftecilik başlı başına bir muamma! Ruhsat aldıktan sonra bizim konseptimizde çorba var diyerek çorba satmalarına şaşırıyoruz. İçişleri Bakanlığının ruhsatlandırmasında açık açık belirtiliyor fakat bunlar neye göre satıyor anlamıyoruz. Fiyat tarifesi olmayan bir esnafa 245 TL para cezası var ama işletmenin ruhsatı yok ki fiyat tarifesi olsun. Lütfen sesimizi duyun, tüm yetkilileri kayıt dışı çalışan işlemelere müdahale noktasında göreve davet ediyorum.''dediGüncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306