banner257

Yahyalı'da kadın hafızlar yetiştirilecek

YAHYALI'NIN Çiğilli Mahallesi'nde hayırseverler tarafından yaptırılacak olan Yatılı Kız Kuran Kursu'nun temeli törenle atıldı.

Yahyalı'da kadın hafızlar yetiştirilecek
YAHYALI'NIN Çiğilli Mahallesi'nde hayırseverler tarafından yaptırılacak olan Yatılı Kız Kuran Kursu'nun temeli törenle atıldı.

Arsası Yahyalı Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Çopur tarafından bağışlanan, yapımı ise Hafız Ali Bayansar tarafından üstlenilen Yatılı Kız Kur'an Kursu'nun temel törenine, Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kayseri İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kur'an Kursu'nun yapımında emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür ederek, ''Büyüklerimiz, 'Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız buğday yetiştirin, on yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç yetiştirin, yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştirin' demişler. Bugün burada temelini attığımız Yatılı Kız Kur'an Kursundaki gayemiz yüz yıl sonrasını düşündüğümüz için olsa gerek. Allah'a hamdolsun ilçemiz Makarr-ı Ulema, evliyalar diyarı, şüheda burcu, hafızların menbaıdır. Yahyalı insanı hayırseverdir. Yahyalı insanı kadir şinastır. Yatılı Kız Kur'an Kursu'muzun arsasını bağışlayan çok kıymetli meclis üyemiz Mehmet Çopur beye, bodrum kat, zemin kat ve birinci katın yapımını üstlenen çok kıymetli hayır severimiz Hafız Ali Bayansar'a, Mimar Sami Üstündağ kardeşime, Mühendislerimize teknik arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır, hizmet edendir prensibinden hareketle Belediye hizmetlerimiz insan merkezli, dua almaya odaklı devam ediyor. Temelini atacağımız Yatılı Kız Kur'an Kursumuzun mahallemize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Kayseri İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer de, Kur'an Kursu'nun hayırlara vesile olmasını dileyerek şunları söyledi: ''2003 yılında Kocasinan Müftülüğüne başladığımda 23 olan Kur'an Kursumuz vardı. 2012 yılında teslim ettiğimde 81 Kur'an Kursu ile görevi teslim ettim. O zamanlar başlattığımız her mahalleye bir Kur'an Kursu sloganımıza sağ olsun Esat Başkan çok destek oldu. Yahyalı dendiği zaman Kur'an akla geliyor, takva, iyilik ve hayırseverler akla geliyor. Bu güzel hizmetin hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu. Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ise konuşmasında Kur'an Kursunun yapılması için arsa bağışı yapan Yahyalı Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Çopur'a ve kursun yapımını üstlenen hayırsever Ali Bayansar'a teşekkür etti. Kaymakam Esen; "Buraya geldiğim günden beri büyük bir mutlulukla hayırseverinin bol olduğu bir vilayette ve onun bir ilçesinde görev yapıyorum. Ben de dolayı mutluyum. Allah'a şükürler oldun. İnşaallah Rabbim hep güzellikleri yaşatmak, güzelliklere şahit olmak için bizleri bir araya getirsin. Bu Kur'an Kursu Yahyalı'nın bütün mahallerine hizmet edecek. Memleketimizin güzel ahlakla yetişen nesillere ihtiyacı var. Kur'an Kursumuzda buna vesile olacaktır" diye konuştu. Hep birlikte edilen duanın ardından Kur'an Kursu'nun temeline ilk harç Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kayseri İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer, hayırseverler Mehmet Çopur ve Ali Bayansar tarafından konuldu.


Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2015, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER