CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 35 bin mezun veren optisyenler için sadece 20 kişilik kadro açılmış olmasını da eleştirerek, her branştaki atamanın mezun sayısına orantılı bir şekilde yapılması gerektiğini belirtti.

ATAMA BEKLEYEN SAĞLIKÇILAR…

2018 Seçimlerinin Kayseri Sonuçları 2018 Seçimlerinin Kayseri Sonuçları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, sağlık alanında atama bekleyenlerin taleplerini Meclis gündemine taşıdı.

42 BİN 500 KİŞİ ATANACAKTI AMA…

Sağlık Bakanlığının 2022 yılında duyurduğu atamanın yarısının bile gerçekleşmediğini anlatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “ 42 bin 500 sağlıkçı ise söz verildiği hâlde hâlen atanmadı. 2023 yılında farklı branşlarda sağlıkçıların ataması yapılmalıdır” diye konuştu.

35 BİN MEZUNA KARŞILIK 20 ATAMA

Optisyenlik bölümü mezunu sağlıkçıların göz anatomisi, göz fizyolojisi, göz hastalıkları, reçete ve lensler hakkında eğitim alan, göz sağlığı bilgisi konusunda donanımlı sağlık teknikerleri olduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “2022 yılında 20 kişilik kontenjan tanınan optisyenlerin 35 bin mezun ve okuyanlar da dikkate alınarak atama sayısı artırılmalıdır” şeklinde konuştu.

90 BİN TIBBI LATORAVUTAR TEKNİKERİ DE ATAMA BEKLİYOR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, optisyenler gibi diğer branşlarda da mezun sayısıyla orantılı atamalar yapılması gerektiğine değinerek, “90 bin mezunu olan tıbbi laboratuvar teknikerleri için de atama sayısı mezun sayısına orantılı olarak artırılmalı, sağlıkta bekleyen 400 bin kişinin bu beklentisi sona erdirilmelidir. Atanmaları sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.