Hacılar Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ve 10 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya başkanlık eden Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Meclis toplantısı öncesinde konuşan Başkan Özdoğan, tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutlayarak alınacak kararların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Özdoğan, mazlumların umudunun her zaman Türkiye olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu; “Rabbim Ramazan vesilesi ile dünyada devam eden savaşların sona ermesini nasip etsin. Mazlumların umudu Türkiye ve kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, gördüğümüz üzere geçtiğimiz ay gelişmelerde bu yönde oldu. Rusya ve Ukrayna yetkilileri İstanbul’da buluştu. İnşallah yapılacak görüşmelerle savaş durur.” dedi.

Başkan Özdoğan, “Ramazan dolayısıyla ilçemizde de hayırseverlerimiz işbirliğiyle yaşanan güzelliklere güzellik katmaya devam edeceğiz. 2022 yılının bahar ayıyla birlikte alt yapısı tamamlanan yerlerde üs yapı çalışmalarımıza da hızla devam edeceğiz. Bu bağlamda çalışmalarımızın son aşamasına gelmiş bulunmaktayız.” diye konuştu. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin birinci maddesinde Belediye Encümen Üye Seçimi yapıldı. Yapılan oylamada encümen üyeliklerine Ahmet Bostancı ve Bekir Tuğrul seçildi. Gündemin ikinci maddesinde İmar Komisyonu Üye Seçimi yapıldı. Yapılan seçimde üyeliklere Fazilet Kahraman, Yusuf Özkaya ve Yasin Mutlu seçildi. Gündemin üçüncü maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu Üye Seçimi yapıldı. Komisyon üyeliklerine Ömer Pınar, Yusuf Hakan Özdemir ve Mustafa Gürbüz seçildi.

Kitap Okuma Yarışması Tamamlandı Kitap Okuma Yarışması Tamamlandı

Gündemin dördüncü maddesinde Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üye Seçimi gerçekleştirildi. Üyeliklere Ahmet Gengeç, Mustafa Gürbüz ve Halit Aysu seçildi. Gündemin beşinci maddesinde 2021 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Yapılan görüşmede faaliyet raporu başkan vekili Ahmet Bostancı tarafından okunarak müzakere edilip oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin altıncı maddesinde denetim komisyon raporunun görüşülmesi hususu görüşülerek denetim komisyonu raporu meclisin bilgisine sunuldu. Gündemin yedinci maddesinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen işleri Daire Başkanlığı’nın 18.03.2022 tarih ve 7111 sayılı “yetkilendirme” konulu yazısı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin sekizinci maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 28.03.2022 tarih ve 3232 sayılı satış konusu görüşülerek encümene yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dokuzuncu maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 28.03.20222 tarih ve 3242 sayılı satış konusu görüşülerek encümene yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin onuncu maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 28.03.2022 tarih ve 3243 sayılı satın alma konusunun görüşülerek encümene yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, meclis toplantısının sonunda alınan kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.