Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Yeşilay Kayseri Şubesi’ne ziyarette bulundu. Vekil Akar’a Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm de eşlik etti.

Gerçekleştirilen ziyarette uyuşturucuyla mücadele meselesi hakkında istişarelerde bulunuldu ve güçlü nesillerin yetiştirilmesi adına uyuşturucuyla el birliğiyle mücadele çağrısı yapıldı.

Vekil Akar; sağlam nesillerin toplumların, nesillerin yetişmesi için hem ruhen hem de fiziki açıdan sağlam durulması gerektiğini söyledi. Nesillerin yetiştirilmesinde uyuşturucu meselesine dikkat çekilmesi gerektiğini belirten Vekil Akar, “Uyuşturucu meselesine geldiğimizde farklı bir durum ortaya çıkıyor. Bizim ne yapıp edip başlangıçtan itibaren anne babaların ana okulundan, orta öğretimden itibaren bir şekilde sigarayı, uyuşturucuyu, alkolü zihnen hapsetmemiz lazım. Bu neslimizin kurtarılması konusunda da Yeşilay’ın koordinatörlüğünde ve yol göstericiliğinde devletimizin bütün kişi, kurum ve kuruluşları seferber olmalıdır. Herkes bu konuda katkı vermeli ve problemin çözümünde rol almalı. Öbür türlü ‘Bu Yeşilay’ın görevi, doktorların görevi’ şeklinde problemden kaçarsak maalesef işin içinden çıkamıyoruz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-09-23 at 16.55.38

Taksi Tarifeleri Zamlanıyor Taksi Tarifeleri Zamlanıyor

‘UYUŞTURUCU, GÜÇLÜ NESİLLER ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELDİR’

Uyuşturucunun insan tabiatını bozduğunu söyleyen ve nesillerin yetiştirilmesi karşısında en büyük engelin olduğunu söyleyen Vekil Akar, “Bu uyuşturucu gerçekten nesilleri karartıyor, insanlığın genetiğini, tabiatını bozuyor. Bu duruma millî felaket çerçevesinde bakmamız lazım. Ulusal ve yerel çapta neler yapabiliriz? Bunları düşünmek lazım. Bu çalışmalarımızı geliştirerek güçlü nesiller yetiştirmek için engelleri aşmak lazım. Uyuşturucu, güçlü nesilleri yetiştirmemizdeki en büyük engeldir. Hiçbir şekilde vatandaşlarımızın buna öykünmesine de meydan vermemek gereklidir. Televizyonda, sinemada, kitaplarda, dergilerde de bununla ilgili mücadeleyi sürdürmeliyiz” şeklinde konuştu.

Bireylerin bağımlılıktan kurtarılıp ülkeye faydalı bir birey olması açısından Yeşilay’ın verdiği mücadelenin önemli olduğuna dikkat çeken AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, “Uyuşturucuyla mücadele kapsamında kurulan hastanenin mücadele adına büyük bir girişim olduğunu ifade ediyorum. İnşallah evlatlarımızı bağımlılıktan kurtarıp onların daha çok ülke adına faydalı bir birey haline getirmek için desteğinizin önemli olduğunu düşünüyorum. Bağımlılıkla mücadele çok büyük çaba sarf edilmesi gereken bir konu” dedi.