Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, mahalle mahalle gezerek vatandaşın sıkıntılarını dinlemeye devam ediyor. Yücel’i bu kez Melikgazi ilçesi Tavlusun Mahallesi sakinleri çağırdı. Mahalle sakinleri Yücel’e kendilerini canlarından bezdiren Hamidiye Camii imamını şikayet ettiler. Yücel, bazı mahalle sakinleri ile birlikte Hamidiye Camiine gitti. Caminin kapısının kilitli olması üzerine Kazım Yücel’e dert yanan mahalle sakinleri, cami imamının öğle vaktinde merkezi okunan ezandan sonra camiye geldiğini hatta öğle namazının sünnetini dahi kılmadan imamın farzı kıldırdığını iddia ettiler. Hatta mahalle sakinleri imamın vakit namazlarında bilerek ve kasdi olarak uzun sure okuduğunu bunun amacının da vatandaşı camiden soğutmak olduğunu ileri sürdüler.

DEFALARCA ŞİKAYETTE BULUNDUK

Mahalle sakinlerinin imamla alakalı sorunları bununla da sınırlı kalmadı. Mahalle imamının cenaze namazlarına katılıp vatandaşların cenazelerini defnetmesine bile yardımcı olmadığını ileri süren vatandaşlar, bu konudan kent valisinin de haberdar olduğunu belirttiler. Müftülüğe defalarca şikayet edilmesine rağmen konuya çözüm bulunmadığını vurgulayan mahalle sakinleri, Hamidiye Camii imamının halk otobüsü sahibi olduğunu ve bu nedenle imamlığı ikinci planda gördüğünü de iddia ettiler.

CAMİ İMAMI GÖREVİNİ AKSATIYOR

Yine mahalle sakinlerinden birisi cami imamının cenaze namazlarından sonra cenaze gömülüyor cenaze sahiplerinin kendisini görenlerin olmadığını ifade etti. Cami imamının davranışlarıyla ilgili olarak çok defa gerek müftülüğe gerek valiliğe şikâyet ettiklerini ama hiçbir çözüm bulunmadığını, hatta vali beyin bile gelip camimizde namaz kıldığını hocanın da olmadığını da bildiğini, daha önce camide bulunan sakal-ı şerifin olduğunu ama çalındığını, diyanete defalarca söylendiğini sorunlarla ilgili müfettişin geldiğini ama hiçbir sonuç alınamadığı Tavlusun mahalle sakinleri ve cami cemaati tarafından iddia edildi. Ayrıca mahalle sakinleri camii imamının kendisi adına kayıtlı olmasa da halk otobüsü olduğunu ve bu nedenle camii deki görevini aksattığı imamlığı ikinci planda gördüğünü iddialarında bulundular.

YILLARDIR TAVLUSUN İHMAL EDİLİYOR

Yine cami cemaati ve mahalle sakinleri sorunları Kazım Yücel’e anlatırken,“Yıllardır Tavlusun ihmal ediliyor. Bilerek isteyerek sit alanları ihmal edilmektedir. Memduh Başkan Belediye Başkanı olduktan sonra verdikleri sözden ve yapmadıklarından dolayı çok şikâyet etmekteyiz. Tavlusun’un yüzde 80’i AK Partiye oy verdi. Ama ne hikmetse bilerek isteyerek Tavlusun‘un merası gitti, mezarlığı gitti. Artık bizleri bıktırıyorlar.” şeklinde konuştular. İyi Partili Kazım Yücel de Tavlusun Mahalle sakinlerinin ve camii cemaatinin sorunlarını gerekli mercilerle taşıyacağını, bu konuda neler yapılması gerekiyorsa yapacağını ve konuyu yakından takip edeceğini mahalle sakinlerine aktardı.

Editör: Haber Merkezi