Milletvekili Genç, Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Dile Getirdi Milletvekili Genç, Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Dile Getirdi

İncesu Belediye Başkanlığına geldiği günden bu yana her yıl 2 defa belediyenin mali durumunu ilçe meydanındaki dev ekrandan halka duyuran İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek 2023 yılı mali durumunun ilk 6 ayını daha açıkladı. Gelir gider bütçesini, gerçekleşme durumunu, Belediye'nin borç ve alacak durumunu açıklayan Başkan İlmek, "Göreve başladığımız günden itibaren verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. En büyük vaadimiz olan şeffaflık ilkesi gereği 4 yıldır belediyenin mali durumunu her yıl 6'ncı ay ve 12'nci ay kamuoyuna paylaşıyoruz.

İlçemizin meydanında bulunan LED ekrandan halkımızın bilgisine sunuyoruz.  4 yıl önce 8 milyon borç ile devraldığımız belediye bütçemiz bu yıl tahakkuk edeceğimiz rakamlarla birlikte 14 milyon TL kadar artıya geçmiştir. Borç olarak ifade edilen rakam ise zamana yayılmış vadesi gelince ödenen yatırım borçlarıdır. Halkımız emin olsun ki Belediye'nin bir kuruşu dahi zayi olmaz, olamaz. Sözümüz de durup mali durumumuzu paylaşmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.