Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ve İstihbarat Şube tarafından ortak yapılan çalışmada kimyasal maddelerden sentetik uyuşturucu üretip piyasaya sürdükleri iddiasıyla 15 Mart 2021’de kent merkezinde ve Bünyan ilçesinde iki depoya eş zamanlı operasyon yapılmıştı.

Operasyonda sentetik uyuşturucu imalatında kullanılan yaklaşık 2 ton kimyasal madde ile çok sayıda laboratuvar malzemesi ele geçirildi. Olayla ilgili iş insanı Mustafa Eraslan ile E.T., M.Ö. D.E, İ.K, İ.E, K.S, M.G, R.Ç, R.D. ve S.A. gözaltına alınmıştı. 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Eraslan ile birlikte 11 sanık tahliye edilmişti.

KARAR DURUŞMASI ERTELENDİ

Kayseri 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 6. oturumuna başka suçlardan tutuklu M.Ö. ve E.T. ile sanıkların avukatları katıldı. İş insanı Mustafa Eraslan’ın avukatı Hacı Ağca, sanık İ.K.’nın akıl sağlığı raporu alınmasını talep etti.

Yapılan yargılama sonunda mahkeme heyeti, talebi olumlu karşılayarak sağlık raporu alınması ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.