14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan 28. Dönem TBMM Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri hareketliliği yaşanıyor. Dr Hüseyin Cengiz Gürbüz, İYİ Parti Kayseri milletvekili Aday Adayı oldu.

SİNAN ATEŞ DAVASININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIM’

Dr. Hüseyin Cengiz Gürbüz, Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş davasına da değinerek şunları söyledi: “Bugün Türkiye’de babasını bekleyen 2 yetim var. Bengisu ve Banu Çiçek... Bengisu ve Banu Çiçek’in babası Sinan Ateş’in katillerinden hesap soracağıma, adaletin tecelli etmesi için teveccühünüze nail olduğumda buradan söz veriyorum. Sinan Ateş’in katillerinin adalete hesap vermesi için ne pahasına olursa olsun irade koyacağım” şeklinde konuştu.

‘YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ’

Ülkenin zor günler geçirdiğini söyleyen Gürbüz, “Hepimizin bildiği gibi ülkemiz çok çetin günlerden geçiyor. Hayat pahalılığı altında ezilen vatandaşlarımız, depremde yakınlarını, sevdiklerini, evlerini kaybetmiş depremzedeler sığınmacı ve kaçakların istila ettiği şehirlerimiz, liyakatsiz devlet çalışanları ve umudunu kaybetmiş gençler... Yufka yüreklilerle, çetin yollar aşılmaz.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN MERAL AKŞENER’E İHTİYACI VAR’

Konuşmasında mecliste yapacakları işlere de değinen ve hükümeti eleştiren Gürbüz, “Türkiye’nin kurtuluşu için, feraset ve irfan sahibi, korkusuz ve kaygısız bir iktidara ihtiyacı var. Türkiye’nin İYİ Parti’ye, Türkiye’nin cesurlara, Türkiye’nin Meral Akşener’e ihtiyacı var” dedi.

Hüseyin Cengiz Gürbüz Kimdir?

1979 yılında Kayseri Sarız’da doğan Gürbüz, 2004 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamlayıp sırasıyla Ceylanpınar, Sivas, Osmaniye'de görev yaptı. İnşaat, hayvancılık ve özel hastane iş kollarında da faaliyet gösteren Gürbüz, evli ve 2 çocuk babasıdır.  Eşi de kendisi gibi hekim olan Gürbüz, ayrıca İYİ Parti Sağlık Komisyonu üyesidir.