Kayseri’deki kırsal mahallelerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı olan yolları ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi, merkezde Fen İşleri Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde ise Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ile çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 156 araç ve 328 personel ile kardan kapanan yolları açma faaliyetleri yürüten ekipler, çift vardiya uygulaması ile karla mücadele ediyor.

Motorinden Bir Kötü Haber Daha Motorinden Bir Kötü Haber Daha

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapalı olan Bünyan ilçesinde 12, Develi’de 18, Pınarbaşı’da 47, Sarız’da 6, Talas’ta 4, Tomarza’da 24 ve Yahyalı ilçesinde 5 mahalle yolu olmak üzere 928 kilometrelik yol ağında toplam 116 mahalle yolunu ulaşıma açtı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Pınarbaşı’da 5, Sarız’da 27 mahalle yolunda ise çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Merkezde ise Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri karla mücadele kapsamında ana arterler, kaldırımlar, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaptı.