Firari Hırsız Yakalandı Firari Hırsız Yakalandı

Olay, 23 Mayıs 2023 tarihinde Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Anbar Mahallesi Yalova Sokak’taki okulun bahçesinde bulunan halı sahada meydana geldi. İddiaya göre F.Ç. ile kendisine faul yapan Eren K. arasında arbede yaşandı. Maçın ardından araç ile Eren K.’nin ikametine gelen F.Ç.’nin ağabeyi O.Ç., pompalı tüfekle ateş etti. Saçmaların isabet ettiği Eren K. kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşamını kaybetti. O.Ç. ve kavgaya karıştığı tespit edilen kardeşi F.Ç. yakalayarak gözaltına alındı. O.Ç. tutuklanırken, kardeşi F.Ç. ise ev hapsi aldı.

WhatsApp Image 2023-09-28 at 14.44.06

DURUŞMADA KARAR ÇIKTI

Kayseri 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık O.Ç. ile tutuksuz yargılanan kardeşi F.Ç. ile ölen Eren K.’nin yakınları ve avukatları katıldı. Tutuklu sanık O.Ç. öldürme kastının olmadığını belirterek önceki ifadelerini tekrarladığını kaydetti. Ölen Eren K.’ni yakınları sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık O.Ç.'nin, 'Kasten öldürme' suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı, sonra indirim uygulayarak 18 yıla düşürdü ve tutukluluk halinin devamına karar verdi. Tutuksuz sanık F.Ç.'nin ise, beraatine karar verildi.