İktidar, İthalata Dayalı Politikasıyla Türk Çiftçisini Ağlatmaktadır İktidar, İthalata Dayalı Politikasıyla Türk Çiftçisini Ağlatmaktadır

S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Genel Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçimli genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Divan Başkanlığı'nı İbrahim Yılmaz'ın yapığı genel kurulda gündemdeki maddeler oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda konuşan Kooperatif Başkanı Ömer Gülsoy, "Şehrimizin marka değerini artıracak, üyelerimiz, şehrimiz, ülkemiz için yararlı olacak, ekonomik katkı sağlayacak bir çalışma olması için gayret gösteriyoruz. Kayseri’ye yakışır bir proje çıksın diye çabalıyoruz” dedi. 

Slayt eşliğinde kooperatif üyelerine arsa hakkında da bilgiler veren Başkan Gülsoy, “Kocasinan İlçesi Buğdaylı Mahallesinde toplam 1 milyon 800 bin m2 büyüklüğe sahip, şehir merkezine 14 km, havaalanına 7 km uzaklıkta. Toplam büyüklüğün yüzde 86,5 gibi çok büyük bir oranı kamuya ait. Bu söz konusu alan Eski Sanayi Bölgesi’nin 4,2 katı, Yeni Sanayi Bölgesi’nin ise 2,2 katı, Orta Sanayiinin 25 Katı, Doğu Sanayiinin 7,8 katı, Ağaç İşlerinin ise 3,7 katı büyüklüğünde. Bu arazinin imara açılması için Tam 19 Kurumun olur görüşü uzun emeklerimiz sonucu almayı başardık. Normal süreçte dahi en az 5 yıl uğraşılan bahse konu çalışmaları 2 yıl gibi bir zamanda imar planlarının Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü’nde onaylattık.  Öte yandan mera vasfının kaldırılması için Tarım ve Orman Bakanlığımızdan, Büyükşehir Belediyemiz ve Kocasinan Belediyemizin meclis kararlarını da aldık. Arsamızın tapusunu da herhangi bir aksilik çıkmaz ise önümüzdeki ay almayı planlıyoruz” İfadelerini kullandı. 

Başkan Gülsoy, kooperatife katkıda bulunan ve destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'e, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a, Tarım İl Müdürü Mustafa Şahin'e ve kurum kuruluşların yöneticilerine teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Faaliyet Raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.  Genel Kurula tek liste ile girerek oyların tamamını alarak yeniden Başkan seçilen Ömer Gülsoy toplantı sonunda güven ve teveccühlerinden dolayı tüm üyelere teşekkür etti.