Kazım Karabekir’de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Yapılıyor Kazım Karabekir’de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Yapılıyor

35. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında KAYSO toplantı salonunda düzenlenen programa, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri protokolünün yanı sıra sanayici ve iş insanları katıldı.
Törende konuşan Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksmitci, Ahilik kültürünün yaşadığı ve yaşatıldığı Kayseri’de yaşamaktan mutlu olduğunu belirterek, “Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz yıl çok değerli büyüğümüz Mehmet Kabak Ağabeyimizi Yılın Ahisi seçmiştik. Bu yıl da, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak; Ahilik özelliklerini fazlası ile kendisinde barındıran, 30 yıldan fazladır çalışma hayatımda kendisini örnek aldığım, değerli büyüğüm Mustafa Dener ağabeyimizi oybirliği ile seçtik” dedi.


Mustafa Dener’in ülkenin gelişimine çok büyük katkılar sunduğunu ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Sayın Mustafa Dener, 12 yaşında çıraklık ile başladığı iş hayatında, ülkemizde üretilmeyen makinaların ilk üretimini yapmak, hem yurtdışına döviz çıkışını engellemek, hem de ihracat yaparak döviz girişi sağlamak gibi bir vizyon ortaya koymuştur. Bugün de ülkenin ihtiyacı olan ve yurtdışından paranızla bile alınamayacak takım tezgâhlarının üretimini yapmakta ve ülkemizin gelişimine çok büyük katkı sunmaktadır” diye konuştu.


Mustafa Dener ve ailesini tebrik eden Büyüksimitci şunları söyledi: “Bu anlamda sanayimize yıllardır hizmet veren, Ahilik Kültürüne uygun yaşamış ve yaşamaya devam eden, Ahiliğin gerektirdiği tüm vasıflara haiz olan, Değerli büyüğümüz, duayenimiz Sayın Mustafa Dener’e ve buraya kadar teşrif ederek bizleri onurlandıran, hayırseverlikleri ile örnek olan değerli ailesini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.