Köşk Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Akıl Küpü Kütüphane ve Teknoloji Atölyesinin açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel, Hülya Atçı Nergis, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Millî Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, Melikgazi AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ülke, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadıklarını ifade ederek, “hizmeti ayağa götürme” anlayışı içerisinde hep birlikte daima çalışacaklarını dile getirdi. Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Hizmeti ayağa götürme anlayışı ile ilçelerimizle, dayanışma içerisinde çalışmaları sürdürüyoruz. Önceden de modern belediyecilik anlayışı sergileyen bunun yanında, kamu kurum kuruluşlarıyla yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin dayanışmasını Allah’a şükürler olsun en güzel örneklerini sergileyen bir şehiriz. Bu uyum kültürünün zenginleştirerek, kazandırılarak daha da ileri taşınması adına bu çalışmaları yapmamız gerektiğini buradan paylaşmak istiyorum. Tabi ki Kayserimizde altyapı hizmetleri bitince bu konularla ilgili çalışmalar yapılması gerektiğinin hepimiz farkındayız. Bu anlam içerisinde zaman zaman kültürel, sportif, turizme, eğitim açısından eksiklerimiz var ise, yeni gelişmelere katkı sağlamamız gerekiyorsa, hizmeti ayağa götürme anlayışı içerisinde bu bizim görevimiz değildir mantığını bir kenara bırakıp, her konu bizim konumuzdur anlayışı içerisinde çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 

BÜYÜKKILIÇ, “16 İLÇEMİZLE DAİMA DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ”

ERÜ’de TUSAŞ Laboratuvarı’nın Açılışı Gerçekleştirildi ERÜ’de TUSAŞ Laboratuvarı’nın Açılışı Gerçekleştirildi

Melikgazi ve Kocasinan ilçelerinin şehrin amiral gemileri olduğunu belirten Büyükkılıç, 16 ilçeyle dayanışma içerisinde olduklarını ve taşrada da aynı şekilde çalışmalar sürdürdüklerini ifade ederek, “Melikgazimiz, Kocasinanımız tabi ki gelişen şehrimizin en önemli amiral gemileri ama bunun yanında 16 ilçe belediyemizle dayanışma içerisinde taşrayı imar ediyoruz. Oralarda da sportif ve kültürel çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda Haseki Bakanımızın zamanında yapmış olduğu kadın gençlik merkezleriyle adeta modern belediyeciliğin örnekleri sergilendi. Her ilçeye gittiğimizde bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bizlerde bu zenginliklere daha da zenginlik katma suretiyle bu çalışmaları yapıyoruz. Kayseri’yi kütüphaneler şehri, müzeler şehri yapma suretiyle bu çalışmalara her türlü desteği sağlıyoruz. Dayanışma içerisinde bu zenginlikleri kazandırıyoruz. Yapılan bu değerli ve anlamlı çalışmadan dolayı değerli başkanımıza ve kıymetli ekibine yeniden teşekkür ediyorum. Sağ olun. Var olun. Allah’a emanet olun” diye konuştu.

Programda konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bugün burada Melikgazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 7 tesisisin şehrimize hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Sağ olsunlar belediye başkanlarımız o kadar çok hizmet yapıyorlar ki, bir taraftan kendi üstlerine düşen görevlerini hakkıyla ifa ediyorlar, şehrin altyapısıyla, üstyapısıyla uğraşıyorlar. Park yapıyorlar, bahçe yapıyorlar, okul yapıyorlar. Bir taraftan da gördüğünüz gibi akıl küpü adı verdikleri teknoloji atölyeleri ve kütüphaneler yapıyorlar. Bundan sonra da daha çok kültür sanat eğitim faaliyetleri ile de daha çok ilgilenmeye devam edecekler” dedi.