Eğitim Harcamaları İstatistikleri, 2022 Eğitim Harcamaları İstatistikleri, 2022

Tarihi Kayseri Mahallesi'nde bulunan Kent Atölyesi’nde birçok kurs bulunduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi Kent Atölyesi Danışma Görevlisi Merve Nur Bal, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi 150. Yılda 150 proje kapsamında hayata geçirilen kent atölyelerimiz, tarihi Kayseri Mahallesi Kent Atölyesi’nde bulunmaktadır. Dersliklerimizde kursiyerlerimizi sanatla buluşturuyoruz. Dersliklerimizde verilen kurslarımız arasında; Kumaş Boyama, Kaligrafi, Kâğıt Rölyef, Ebru, Guaj Boyama, Dolgu Oyuncak Bebek Yapımı var. Kurslarımız yaz döneminde dolu dolu geçti” şeklinde konuştu.

Bal, Kent Atölyesi’nde hafta içi ve hafta sonu kursları olduğunu dile getirerek, “Kurslarımızın yanı sıra sergilerimiz, workshoplarımız ve çeşitli etkinliklerle vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Burası da Kent Atölyesi’nin satış ofisi, kursiyerlerimizin yapmış olduğu el emeği ürünler kâr amacı güdülmeden satılmaktadır. Sosyal medya hesabı üzerinden kurs kayıtlarımızı takip edebilir ve bilgi alabilirler. Haftada 3 gün 3 saat, sabah ve öğlen gruplarımız var. Sabah gruplarımız 09.00’dan 12.00’ye kadar, öğle gruplarımız ise 13.30’dan 16.00’ya kadar. Vatandaşlarımızı kursumuza bekliyoruz, sanatla buluşmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KENT ATÖLYESİ ÇOK KEYİFLİ GEÇİYOR”
2011 yılından beri çeşitli kurslarda ders alan Selma Erzurumlu ise Kent Atölyesi’nde çok keyifli vakit geçirdiklerini ve atölyede çok güzel arkadaşlıklar edindiğini dile getirerek, “Kurslardan çok memnunum, şu anda Kent Atölyesi’nde İğne Oyası Takı Tasarım Atölyesi’nde çalışıyoruz. Hocamız bize işleri çok güzel gösteriyor. İğne oyasından gözlük takı yapıyoruz. Çok keyifli geçiyor ve burada arkadaşlıklarımız oldu. Sosyal bir ortam var” diye konuştu.

“KENT ATÖLYESİ’NE CİDDİ BİR YATIRIM YAPILMIŞ”
Tarihi Kayseri Mahallesi’ndeki Kent Atölyesi’ne ciddi bir yatırım yapılmış olduğunu ve çok otantik bir ortam oluşturulduğunu kaydeden kursiyer Yusuf Emre Bilgin de “Hafta sonları kursa geliyoruz. Kayseri Sokağı’nda Kent Atölyesi’nde ciddi bir yatırım yapılmış ve çok otantik bir ortamda kursumuzu alıyoruz. Ciddi anlamda sosyal bir aktivite oluyor bizim için. Kayseri Kent Atölyesi’nin Kayseri Sokağı’nda olmasından kaynaklı olarak da daha cezbedici bir ortam. Kent Atölyesi’nde yazı dolu dolu ve öğrenek geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Kursiyer Gamze Karçiçeği ise Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden dolayı teşekkür ederek, “Ev hanımıyım. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kent Atölyesi’nde dolgu bebek kursuna 3 aydır geliyorum ve çok memnunum. Birçok arkadaşımız oldu” şeklinde konuştu.