Kayseri’de belediye başkanları çalıştayı yapılacağını ve CHP genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu’nun da programa katılacağını dile getiren CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Örgütü olarak Kayseri’de önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yapacağız. “Milletin sesi” olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Kayseri’de bu kez de “Belediye Başkanları Çalıştayı” düzenleyeceğiz. Milletvekillerimizin ardından belediye başkanlarımız da Kayserili vatandaşlarımızla buluşacak. Rant için değil, halk için çalışan başkanlarımız, iktidar yolunda halkın belediyeciliğini vatandaşlarımıza anlatacak ve aynı zamanda görüş alışverişinde de bulunacaklar. Kayseri İl Örgütümüzün ev sahipliğinde 17 Aralık'ta başlayacak olan çalıştayımız, 18-19 Aralık 2021 tarihlerinde de devam edecek, yani 3 gün sürecek. Milletin sesi olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da Kayseri’ye gelerek, çalıştaya katılacak. Genel Başkanımız aynı zamanda 18 Aralık'ta saat 13.00’te Kadir Has Kongre Merkezinde engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile bir araya gelecek, yaşanan sorunlara dikkat çekecek, vatandaşın sesi olacak.

“ÇALIŞTAYA 200'ÜN ÜZERİNDE BELEDİYE BAŞKANIMIZ KATILACAK”

Bunun yanında Belediye Başkanlarımız heyetler halinde kent merkezimizi ve ilçelerimizi de ziyaret edecekler. Burada halkçı belediyelerinin yaptığı çalışmaları anlatacak. Vatandaşlarımızla bir araya gelerek, onlarla görüş alışverişinde bulunacaklar. Çalıştaya 200'ün üzerinde Belediye Başkanımız katılacak. Kayseri İl Örgütü olarak, Milletvekillerimizin ardından böyle bir buluşmaya ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu buluşmalarla birlikte partimizin tüm kademeleri ile halkın içinde olmaya da devam edeceğiz. Değerli Basın Mensupları, her türlü bürokratik engellemelere rağmen halkın belediyeleri halk için projeler üretip, halk için çalışmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz, ülkemizde ekonomik sıkıntıların had safhada hissedildiği dönemde örnek çalışmaları hayata geçirdiler.

“CHP’Lİ BELEDİYELER ÇOK İŞ YAPTI VE YAPMAYA DEVAM EDİYOR”

Halkın Belediyeleri zor günlerde yaptıkları çalışmalarla da örnek oldu. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiledi. Kayseri’de dahi vatandaşlarımız, yeri geldiğinde mevcut AKP’li belediyelere, halkın belediyelerini örnek gösterdi. Büyükşehir Belediyesi önünde halkın belediyelerini örnek vererek, ‘CHP’li belediyeler halka destek veriyor, siz neden vermiyorsunuz?’ diye hesap dahi sordu. CHP’li belediyeler çok iş yaptı ve yapmaya devam ediyor. Örneğin vatandaşlarımızın ‘borcu var ‘diye suları kesilmedi. Ekonomik sıkıntı yaşayan esnafa destek verildi. Esnafa nefes olundu. İş yerlerinden ya kira alınmadı, ya düşük kira alındı ya da borçlar erteledi. Askıda fatura uygulamalarıyla yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergilediler. İhtiyaç sahibi vatandaşların faturaları ve esnafa olan borçları ödendi. Özellikle pandemi süreci ile birlikte zor günler geçiren sanatçılara, müzisyenlere de destek olundu. Toplumun her kesimine dokunan projeler üretildi. Belediyelerde asgari ücretle çalışan emekçilere de gereken destekler verildi, dikkat çeken maaş artışları yapıldı. Değerli katılımcılar, CHP’li belediyelerde savurganlık olmaz. Yandaş kayırmacılığı olmaz. Her iş adil bir şekilde, şeffaf bir şekilde yapılır. Liyakat esas alınır.

“HALKIMIZ HİÇ UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN”

İşte bu kapsamda belediyelerimizin yaptığı ve bundan sonraki süreçte yapacakları çalışmaları Kayseri’de değerlendireceğiz, halkımıza anlatacağız. İktidar yolunda halkımızla buluşmaya da devam edeceğiz. Yerelden, genele yayılan coşkuyla halkın iktidarı yakın. Bu karanlık günler bitecek. Halkımız hiç umutsuzluğa kapılmasın. Genel Başkanımızın dediği gibi iktidarımızın sadece ilk bir ayında memlekete huzur gelecek. Herkesin yüzü gülecek. Her şey çok güzel olacak. Bu ülkeye barışı, huzuru, hoşgörüyü, sevgiyi, saygıyı getireceğiz. Üreten Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bu yalan ve talan düzeni bitiyor. Geliyor gelmekte olan..”dedi.

“AKLIMIZLA DALGA GEÇEN BİR İKTİDAR VAR”

Daha sonra konuşan CHP Milletvekili Çetin Arık ise, “20 yıllık AKP iktidarı altında yargı memur konumuna düşmüş. Ekonomi çökmüş. İşsizlik artmış. Yolsuzluk kanser gibi her tarafımızı sarmış. Bir taraftan saray ve sarayın beslemeleri var. Aklımızla dalga geçen bir iktidar var. Halkın gerçeklerinden kopmuşlar. Ekonomi ile ilgili ne dediklerini bilmeyen iktidar var. Halk gerçekten perişan. Halk elektrik faturalarınız az ödemek için düğmeye basamaz oldu. O milletvekillerin sıkıntısı yok. Devletin malı deniz diyorlar. Kayseri’de villa parsellere bakın. Sayıştaş’ın raporuna da bu villalar girmiş durumda. “dedi.

"ASGARİ ÜCRETİN EN AZ 5 BİN LİRA OLMASI GEREKİYOR"

Türkiye'de ciddi bir ekonomik sıkıntı olduğunun altını çizen Çetin Arık halkın zor durum olduğunu belirtti. Arık, “Gelen ekonomik sıkıntılar içerisinde en azından asgari ücretten vergiyi kaldırırsanız bu ücret 4 bin 5 bin lira civarına denk geliyor. Dövizdeki yükselişe ve ev kiralarındaki artışa bakıldığı zaman asgari ücret için 5 bin lira bile az kalıyor. Asgari ücretin bu durumlardan dolayı en az 5 bin lira olması gerekiyor. Aynı şekilde emekliler bayramlarda çocuklarına harçlık veremez hale geldiler. 1500 liranın altında emekli maaşı alan vatandaşlar var. Bunların da nefes alması gerekiyor” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi