Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda 25 gündem maddesi görüşülüp, karara bağlandı. Yeni yapılan 3 parka ‘Şerife Bacı, Cumhuriyet ve 100.Yıl’ isimlerinin verilmesi son derece anlamlı ve önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “2024 yılının, hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hem şehrimiz hem de ülkemiz için sağlıklı ve bereketli bir yıl olur” dedi.

Kocasinan’da birbirinden önemli projeye imza attıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “İnşallah 2024 yılı, yapacağımız çalışmalarla bir önceki yıldan daha verimli, daha bereketli ve daha güzel geçer. Şimdiden yapacağımız çalışmalarda Allah kolaylıklar versin. Hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. 2024 yılı, şehrimiz ve ülkemiz için iyi bir yıl olsun” ifadelerine yer verdi.

Otizmli Öğrencilerin  Karne Sorunu Çözüldü Otizmli Öğrencilerin Karne Sorunu Çözüldü

Konuşmanın ardından Kocasinan Belediyesi Meclis Toplantısında 25 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı. Meclis toplantısında ilk önce Kocasinan Belediyesi meclisinin toplantı günleri belirlendi. Sonrasında Denetim Komisyonu Üyeliği seçimi yapıldı. Gizli oylamayla yapılan seçimde Denetim Komisyon Üyeliğine; Nuriye Çetin, Esef Özkan, Muharrem Bayrak, Haluk Sezai Ekşi ve Muammer Kılıç seçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan Kocasinan sınırları içerisindeki Hoca Ahmet Yesevi ve Erkilet Osmangazi Mahallesinde bulunan toplam 3 adet parka isim verilmesi görüşüldü ve önerilen isimler oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Çolakbayrakdar,  yeni yapılan 3 parka ‘Şerife Bacı, Cumhuriyet ve 100.Yıl’ isimlerinin verilmesi son derece anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

İyi Parti Grubu adına konuşan meclis üyesi Erhan Özhan ise böyle bir hassasiyet gösterildiği için Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Burada Cumhuriyet’in 100.Yılına yakışır bir Kocasinan Belediyesi tarafından atılmış bir imza olmuş. Takdir ediyor ve teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra Oruçreis, Erkilet Ertuğrulgazi, Zümrüt, Turgutreis, Sümer Yenimahalle, Himmetdede, Yemliha, Oymaağaç ve Şeker Mahallesinin imar planları görüşülüp karara bağlandı.

Başkan Çolakbayrakdar'ın 2024 yılının ilk meclis toplantısında alınan kararların şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunmasıyla toplantı sona erdi.

HABER - Onur Türkaslan

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ