banner257

Alman Gezgin’in Çöp Eleştirisi Büyükşehir'i Harekete Geçirdi

Türkiye'nin 81 ilini keşfetmek için yola çıkan genç turistin çektiği videolar dikkat çekti. Soğanlı örenyeri, Sultan Sazlığı ve Kapuzbaşı gibi birçok tarihi yeri gezen genç turistin videosunda yer alan eleştirisel görüntüler Büyükşehir Belediyesi tarafından silinerek yeniden sosyal medya hesaplarına servis edildi.

Alman Gezgin’in Çöp Eleştirisi Büyükşehir'i Harekete Geçirdi

Türkiye'nin eşsiz güzelliklerini ve tarihi dokusunu tanıtmak için yola çıkan Alman gezgin geçtiğimiz aylarda çekimlerini yaptığı Kayseri görüntüleri sosyal medya hesaplarından ve youtube Video genç turistin TravelComic adlı YouTube hesabından “Kayseri’de tek başıma geziye çıktım” olarak paylaşıldı. İzlenme rekoru kıran paylaşım Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından da sosyal medya hesaplarından paylaştı. Gezgin'in Kapuzbaşı şelalesi çevresi için yaptığı çöp eleştirisi montajlanarak servis edildi.

Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri'de kent merkezinden, kapalı çarşıdan ve medreselerden görüntülerin yer almaması dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi Videonun açıklama kısmına “Kayseri gibi muhteşem bir şehir, bizi bize anlatan yabancı bir gezginin gözünden ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

Güzel Türkçesi ve samimi anlatımı için Travel Comic’e teşekkür ediyoruz. Bu güzellikleri keşfetmek için erkesi Kayseri’ye bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER