banner257

Erciyes, Yaz Etkinliklerinin Gözdesi Oldu

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Dağı, kış sporlarının yanı sıra yaz aylarında ulusal ve uluslararası etkinlikler düzenliyor.

Erciyes, Yaz Etkinliklerinin Gözdesi Oldu

3 Bin 916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı, kış aylarında milyonlarca turisti pistlerinde ağırlıyor. Kış döneminin gözde kayak merkezi, yaz aylarında da ulusal ve uluslararası çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında özellikle bisiklet, motosiklet ve Erciyes'e zirve tırmanışı organizasyonları düzenleniyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, "Yapmış olduğumuz uluslararası yarışmalarla faaliyetlerimiz tüm dünyadaki insanlarına ulaştı. Her geçen gün de özellikle kışın çok ciddi yoğunlaşmalar alıyoruz. Tüm dünyadan insanlar gerek direkt uçuşlarla gerekse de tarifeli seferlerle İstanbul üzerinden Ankara üzerinden Erciyes’i tercih ediyorlar. Burada kış sporları ile hemhal oluyorlar. Türkiye'deki kayak merkezleri mart-nisan döneminden sonra sezonu kapatıp tatile girerler ama Erciyes Kayak Merkezi ziyaretçilerine dört mevsim hizmet veriyor" diye konuştu.

Erciyes Dağı’nın sportif branşlarda ciddi yer tutuğunu belirten Cıngı, "Erciyes'imiz özellikle sportif olarak çeşitli branşlara ev sahipliği yapıyor. Yazın bisiklet takımlarını Erciyes'te ağırlıyoruz. Dağ yürüyüşü ve zirve tırmanışı yapmak isteyen misafirlerimiz burada keyifli zamanlar geçirebiliyorlar. Bunun yanı sıra düzenli bir şekilde oluşturduğumuz çadır kamp ve karavan kamp alanımız ilgi çekiyor. Bunun yanı sıra düzenlediğimiz festivallerimiz insanların ilgisini çekiyor. Erciyes, yaz döneminde düzenlenen etkinliklerle zirve yapıyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER