banner257

Gubaroğlu Mescidi İbadete Hazır

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kemeraltı Mahallesinde yer alan Gubaroğlu (Yumurtalı) Camisinde önce genel temizlik yapıldığını ve daha sonra bu mescidi aslına uygun olarak onarılarak ibadete hazır hale getirildiğini söyledi.

Gubaroğlu Mescidi İbadete Hazır

Kemeraltı Mahallesinde yer alan ve Şah Melek Hatun için Miladi 1300 yılında türbe olarak yaptırılan, daha sonra ise 1560 yılında mescide çevrilen Gubaroğlu mescidinde iç ve diş genel temizliği yapıldığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen çalışma ile mekanın şehrimize ve İnançlarımıza yakışır hale getirildiğini kaydetti.

Melikgazi ilçesinde 8 tarihi caminin onarılarak hizmete yeniden açılandığını Gubaroğlu (Yumurtalı) Camisininde tamamlanarak 9.su olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.“Mülkiyeti Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan ve restorasyon projeleri Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce hazırlanan Gubaroğlu (Yumurtalı) Camisinde yapılan çalışma ile gelecek kuşaklara hizmet verebilmesi sağlanmıştır. Aslına uygun olarak hazırlanan proje Kayseri Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmasının ardından, restorasyonunun Melikgazi Belediyesi tarafından yapıldı. Melikgazi Belediyesi tarihi yapıları kollayan, koruyan ve gelecek kuşaklara miras bırakan bir belediye olarak tarih önünde gerekli misyonunu yerine getirmektedir”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner315

banner307

banner306