banner257

KOCASİNAN BELEDİYESİ, 2 ASIRLIK JANDARMA KONAĞINI RESTORE EDİYOR

Kocasinan Belediyesi’nin Güneşli Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 2 asırlık tarihi Jandarma Konağı’nda başlattığı restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

KOCASİNAN BELEDİYESİ, 2 ASIRLIK JANDARMA KONAĞINI RESTORE EDİYOR

Kamunun ihtiyacı olan her noktada projeler ürettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, restorasyon çalışmaları tamamlandığında yapının aslına uygun olarak yepyeni bir görünüme kavuşacağını ve Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vereceğini söyledi.

Yapının 19.yüzyıldan kalan tarihi bir mekân olduğuna dikkati çeken Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Kocasinan Belediyesi olarak kültür mirasımıza yeni bir taşınmaz daha kazandırıyoruz. Güneşli Mahallemizde bulunan jandarma konağının restorasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Envanterimizde kayıtlı bulunan kültür varlıklarımızı yaşatma ve onları yenileyip farklı fonksiyonlar kazandırarak bizden sonraki kuşaklara aktarma noktasında gayretimizi sürdüreceğiz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu tarihi yapı yıllar öncesinde olduğu gibi aslına uygun şekilde Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vermeye devam edecektir.”

Başkan Çolakbayrakdar, tarihi ve kültürel eserlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için üzerlerine düşen her türlü gayreti gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazi Koyuncu
Gazi Koyuncu - 4 hafta Önce

Erkilet Arabidin mahallesine hiç kimse ilgillenmiyor meczup boş evler yıkılan tarihi evler lütfen biraz ilgi

SIRADAKİ HABER

banner310