banner257

SİBİRYA KURTLARI ERCİYES’TE

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden bir olan Erciyes’te, bundan sonra kayak severlerin hizmeti için, Sibirya kurtları kızak çekecek.

SİBİRYA KURTLARI ERCİYES’TE

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden bir olan Erciyes’te, hafta içi olmasına rağmen farklı illerden gelen çok sayıda kişi, kaymanın keyfini yaşadı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından pistlerdeki karlama çalışmalarının ardından Tekir ve Hacılar kapılardaki kayak pistlerindeki ezilmiş kar kalınlığı 60 santimetreye kadar yükseldi. Yapay kar, kar ezme makineleriyle düzenlendikten sonra pistler kayak severlere hizmet veriyor.

SİBİRYA KURTLARI KIZAK ÇEKME EĞİTİMİ ALACAK
Erciyes’e gelen onlarca kişi gondol tipi teleferiğe binip kızak, kayak ve snowbordlarla kaymanın keyfini yaşadı. Bundan sonra kayak severlerin hizmeti için kızak çeken Sibirya kurları da devreye girecek. Erciyes’te kayak eğitmenleri tarafından Sibirya kurtlarına kızak çekme eğitimleri veriliyor.Konuyla ilgili düşüncelerini aktaran dağcı Fikret Çelikesir,Sibirya kurtlarının eğitimleri tamamlandığında kızak çekmede kullanabileceklerini söyledi.

HABER-SELAHATTİN KARAKOÇ

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER