TÜBİTAK'TA YILDIZ YARIŞI

SON yıllarda TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda elde ettiği başarılarla dikkat çeken Özel Kılıçaslan ve Özel Yelkenoğlu Liseleri’nde yeni bir sınav heyecanı daha yaşandı. Okullara bu yıl gelen 9’uncu sınıf öğrencilerinden 94’ü okul bünyesindeki Bilim Olimpiyat Takımı’na girebilmek için sınav salonlarında ter döktü.

TÜBİTAK'TA YILDIZ YARIŞI

TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda Kayseri’yi, Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında da Türkiye’yi temsil edebilmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiren Kılıçaslan ve Yelkenoğlu Liseleri Bilim Olimpiyatları Takımında halen 10’uncu ve 11’inci sınıflardan öğrenciler yer alıyor.

Bu yıl dokuzuncu sınıfa kaydolan ve uzun soluklu bilimsel çalışmalara yatkın öğrencilerden 94’ü daha takıma girebilmek için gerçekleştirilen sınavlara katıldı.

Yeni Yıldızlar Olacak
Kılıçaslan Liseleri Olimpiyat Koordinatörü Ali Yüksel, ”Bilim olimpiyatlarına; fizik, kimya, biyoloji, matematik ve bilgisayar branşlarında öğrenci hazırlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz sınavın sonuçlarını dikkate alarak takımımıza yeni öğrenciler kabul edeceğiz. Bütün öğrencilerimi ve onları bilimsel çalışmalara yönlendiren ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Özel Mustafa Yelkenoğlu Liseleri Olimpiyat Koordinatörü Sefer Doğan da, “Halen TÜBİTAK’ın yaptığı sınavlar sonunda büyük başarılara imza atarak TÜBİTAK tarafından yaz kamplarına alınan öğrencilerimiz var, okulumuza bu yıl aldığımız dokuzuncu sınıf öğrencilerinden de yeni yıldızların çıkacağına ümidimiz tam, sınav sonuçlarımız önümüzdeki günlerde açıklanacak ve çalışmalarımız süratle başlayacak” şeklinde konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310