Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Gençlik Merkezleri’nde düzenlenen kurslarla öğrencilerin sınav maratonunda destekçileri olduklarını belirten Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mizin adeta altıncı üniversitesi gibi faaliyet gösteren KAYMEK’imiz marifetiyle öğrencilerimizin güçlü destekçisi olduk. Bu yıl 1000 öğrencimize KAYMEK Gençlik Merkezleri’mizde LGS’ye yönelik kurs verdik. Öte yandan öğrencilerimizin, 7/24 kütüphanemiz dâhil tüm kütüphanelerimiz ve diğer sosyal tesislerimiz ile hem akademik anlamda hem de kültür sanat, spor alanlarında sosyal anlamda daima yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek, “Pazar günü LGS’ye girecek yavrularımız bugüne kadar gece gündüz emek verdiler, hayalleri ve idealleri uğrunda canla başla ellerinden geleni yaptılar. Sınavda da hayallerini süsleyen okulları kazanabilmelerini, yorucu maraton sonunda bu yorgunluklarının yerini sevinç ve mutluluğun almasını temenni ediyor, yavrularımızın gözlerinden öpüyorum. Sınava girecek her bir yavrumuza yürekten başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yeni Düzenleme Yolda: Vergilerle İlgili İddialara Her Gün Bir Yenisi Ekleniyor Yeni Düzenleme Yolda: Vergilerle İlgili İddialara Her Gün Bir Yenisi Ekleniyor

Başkan Büyükkılıç, ayrıca pazar günü gerçekleşecek sınav esnasında öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için araç sürücülerinin korna çalmamalarını ve bu konuda daha duyarlı olunmasını istedi.
2024 LGS, 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. İki oturum halinde yapılacak Liselere Geçiş Sınavı’nın birinci oturumu saat 09.30'da, ikinci oturumu ise 11.30'da başlayacak.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ