Milletvekili Genç, Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Dile Getirdi Milletvekili Genç, Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Dile Getirdi

Son dakika: Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan enflasyon verileri için bekleyiş sürüyordu. Açıklanan verilere göre, enflasyon rakamları Şubat ayında aylık bazda yüzde 4,53 , yıllık bazda ise yüzde 67,07 arttı. Yıllık enflasyonda 15 ayın zirvesi görüldü.

MEMURA ENFLASYON FARKI

Yılın ikinci enflasyon rakamları sonrasında memur ve emekli zammı için rakamlar da ortaya çıktı! Memur ve memur emeklisinin ise 2024 yılının ikinci yarısı için yüzde 10 toplu sözleşme zammı bulunuyor. Yüzde 4,53’lük enflasyon rakamı sonrasında memur ve memur emeklisi için yüzde yüzde 6,68'lik enflasyon farkı oluştu.

epth

EMEKLİ ZAMMINDA O ORAN ŞİMDİDEN TAMAM

Öte yandan enflasyon SSK, Bağ-Kur emeklisi maaşları üzerinde kritik öneme sahip enflasyon rakamları sonrası milyonlarca kişi Temmuz zammı için hesaplamalara şimdiden başladı. Yüzde 4,53’lük Şubat rakamı sonrası SSK ve Bağ-Kur emeklisi şimdiden 11,53’lük zammı cebe koydu.

iStock-970829402

BAKAN ŞİMŞEK'TEN EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı seçim öncesi artan emekli maaşına ek zam beklentilerine ilişkin bugün yaptığı açıklamasında, "Bütçede tüm imkanlarımızı emekliler ve çalışanlar için seferber ettik. Bunu etmeye de devam edeceğiz. Ülkenin imkanları arttıkça bunları adil olarak değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ