Meteoroloji Genel Müdürlüğü, il il hava tahmin raporunu açıkladı. Kayseri’nin de aralarında bulunduğu 32 kent için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 'Sarı' kodlu uyarıda ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgâr ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Sarı kod, hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır anlamına geliyor. 

Kayseri Sarız'a 178 Adet Yeni Sosyal Konut Kayseri Sarız'a 178 Adet Yeni Sosyal Konut

KAYSERİ’DE BUGÜN HAVA NASIL?

Kayseri’de bugün havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması da tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında en düşük 11 en yüksek 22 derece olması bekleniyor.