MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri Pınarbaşı'nda CHP'li bir vatandaşımıza yönelik gerçekleştirilen menfur saldırıyı kınadı. Özdemir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kayseri Pınarbaşı'nda CHP'li bir hemşehrimize yönelik sergilenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırı sonrasında MHP'yi ve milletvekilimiz Baki Ersoy'u hedef alan alçakça beyan ve yorumlarla alakalı ise hukuki girişimlerde bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kimse bulanık suda balık avına çıkmasın."

Özdemir, Pınarbaşı'nın huzurunun korunması konusuna uzun süredir dikkat çektiklerini belirterek, demokratik yarışın hemşerilere hizmet yarışı olarak karşılık bulması gerektiğini vurguladı. Özdemir, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Hulusi Akar'dan Dünya Savaşı Açıklaması Hulusi Akar'dan Dünya Savaşı Açıklaması

"Uzun süreden bu yana Pınarbaşı'nın huzurunun korunması hususuna dikkat çekiyor, demokratik yarışın hemşerilerimize hizmet yarışıyla karşılık bulması gerektiğini hassasiyetle ifade ediyorduk. Her ne olursa olsun Pınarbaşılı hemşerilerimiz arasına husumet ve nifak sokma girişimlerine müsaade etmeyeceğiz."

Açıklamasının sonunda, saldırıya uğrayan vatandaş için geçmiş olsun dileklerini ileten Özdemir, "Bu vesileyle hastanede tedavi altına alınan Pınarbaşılı hemşehrimize acil şifalar diliyorum," dedi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ