29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ertesinde tatili fırsat bilen vatandaşlar, ailelerini de alarak soluğu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde aldı. Millet bahçesini gezen, çocukları oyun alanlarından faydalanan ve millet bahçesinin imkânlarını keşfeden vatandaşlar, söz konusu hizmetten memnun kaldı.

“YURT DIŞINA DA GİTTİM, BÖYLE YERLER GÖRMEDİM”

Develi ilçesinde ikamet eden Haşim Özkara şehir merkezinde ikamet eden kızının yanına geldiğini ve millet bahçesi de açılınca ziyaret ettiklerini dile getirerek, “Çok güzel olmuş, Allah işlerini güçlerini rast getirsin, yurt dışına da gittim, böyle yerler görmedim” dedi.

ÖĞRENCİLER, DERS ÇALIŞMAK İÇİN TERCİH ETTİ, ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Öğrenci Eylül Karaboğa ise açık havayı ve yeni açılan millet bahçesini fırsat bilerek ders çalışmak için ve gezmek için Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ne geldiklerini ifade ederek, “Toplanıp ders çalışmak istedik. Hem sınavlarımız da var, hem de yeni açıldı, burayı da görelim dedik” diye konuştu. Karaboğa, millet bahçesinin geniş, piknik alanları olan güzel bir çalışma olduğunu ifade etti. Öğrenci Ayşe Çelik de “Ders çalışmak için çok güzel. Biz buraya çoğunlukla gelmeyi düşünüyoruz artık. Ortamı güzel, büyük, serin, evimize de yakın” ifadesinde bulundu.

“OTURMA ALANLARI, PARKLAR, YEŞİL ALAN ÇOK BEĞENDİK”

Millet bahçesini ailesi ile birlikte gezen Memduh Güneş isimli vatandaş da beğenisini dile getirerek, “Okullar tatil oldu, biz de çocukları alalım, yeni açıldı gezelim, görelim diye geldik. Gayet güzel, Kayseri’de böyle büyük, güzel bir yer görmedim. Oturma alanları, parklar, yeşil alan çok beğendik” dedi.

İşçilere Çifte Bayram Müjdesi İşçilere Çifte Bayram Müjdesi

“KAYSERİ’NİN BÖYLE BİR YERE İHTİYACI VARDI. NEFES ALACAĞIMIZ GÜZEL BİR YER”

Selver Mercan isimli vatandaş ise millet bahçesinin nefes alınacak güzel bir yer olduğunu belirterek, “Kayseri’nin böyle bir yere ihtiyacı vardı ama Allah razı olsun bizim başkanlarımızdan, nefes alıyor Kayseri. O kadar şehirleri geziyoruz bu kadar güzel bir yer görmedim. Her yer yeşillik, güzellik. Nefes alacağımız güzel bir yer” ifadelerini kullandı.

“BURASI HARİKA BİR YER. KAYSERİ’DE BÖYLE BİR PARK YOKTU”

Elif Alya Başoğlu isimli minik ziyaretçi de “Bugün eğlenmeye gelmiştim, çok eğlendim gerçekten. Burası harika bir yer bence” derken Tuana Güngür isimli genç ise kardeşiyle beraber oyun oynamak için millet bahçesine geldiğini söyleyerek, “Çok eğleniyoruz, çok güzel bir yer. Buradaki parklar çok büyük ve çok güzel. Kayseri’de böyle bir park yoktu, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Miniklerin gönüllerince eğlendiği oyun alanında sevinçleri gözlerinden okundu.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ