Genç açıklamasında, “Üzülerek söylüyorum ki; Harun yavrumuz ilk değil son da olmayacak” derken, “Ülkemizde yaşanan derin yoksulluk en çok çocuklarımızı ve gençlerimizi etkiliyor. En güzel çağlarında gençlerimiz cebinde tramvay parası olmadan hayattan kopuyor” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Genç şu ifadeleri kullandı.

Melikgazi ilçesi Alpaslan Mahallesi'nde bulunan Sema Yazar Parkı Tramvay Durağı’nda Harun Can G. isimli çocuğumuz parası olmadığı için tramvaya kaçak binmeye çalışırken tramvayın altında kalarak hayatını kaybetti.

Ülkemizde yaşanan derin yoksulluk en çok çocuklarımızı ve gençlerimizi etkiliyor. En güzel çağlarında gençlerimiz cebinde tramvay parası olmadan hayattan kopuyor.

Yeterli beslenemeyen milyonlarca çocuğumuz, gelecek kaygısı yaşayan milyonlarca gencimiz, atama bekleyen, iş arayan üniversite mezunlarımız... 

Üzülerek söylüyorum ki; Harun yavrumuz ilk değil son da olmayacak.

Tedavisi Yapılan Su Tavuğu Doğaya Salındı Tedavisi Yapılan Su Tavuğu Doğaya Salındı

Bir kent vatandaşının rahatı için yönetilmiyorsa, yerel yönetimler kendi reklamları için bol keseden harcıyorsa; çocukların, gençlerin, büyüklerimizin sesi duyulmuyorsa yöneticiler büyük bir yanlışın içindedir. Yöneticilik, "Halka hizmet Hakk'a hizmettir" anlayışıyla yapılmıyor demektir. 

Kayseri'de ne kız çocuklarımız sokak ortasında vurulsun ne Kuran Kursu’na giden yavrularımız demir çubukla dövülsün ne de gençlerimiz bilet parası olmadığı için hayatını kaybetsin.

Buradan açık bir çağrıda bulunuyorum; Kayseri'de çocuklarımızın, gençlerimizin huzurla yaşadığı bir ortamı oluşturmak için ben elimden geleni yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim. Tüm yetkililerden de aynı duyarlılığı bekliyorum.

Hayatını kaybeden Harun yavrumuza bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarında başsağlığı diliyorum.