Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli ve Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri ile Cumhuriyet Meydanında trafikte motosiklet sürücülerine karşı farkındalığı artırmak ve motosiklet sürücülerinde kask kullanımının önemini anlatmak amacıyla etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında yaya ve sürücülere ‘Paket Değil Can Taşıyoruz’ mottolu broşür, motosiklet sürücülerine de ‘Kaskınla Yol Ver Hayata’ mottolu sticker dağıtıldı. Meydanda düzenlenen etkinliğin ardından Cumhuriyet Meydanında oluşturulan kortej ile Sivas Caddesi ve Aşık Veysel Bulvarını takiben Paraşüt İndirme Alanına kortejle gidilerek program sona erdi.  


 
Etkinlik kapsamında açıklama yapan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Erdoğan Alper, “Yapmış olduğumuz etkinlik Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ve Motosikletli Kurye Derneği ile birlikte yapmış olduk. Yazın gelmesiyle birlikte motosiklet sirkülasyonu arttı. Motosiklet sürücülerinin kask kullanması ve kurallara uyması konusunda farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Arkadaşlarımızla birlikte motosiklet sürücülerine trafik kurallarına uymaları, kask kullanmaları, hız yapmamaları, çevreye rahatsızlık verecek şekilde abartı egzoz konularında bilgilendireceğiz. Bu etkinlikle ilgili 2 tane mottomuz var; ‘Paket değil can taşıyoruz’, ‘Kaskınla yol ver hayata’ şeklinde ilanlarımızı sürücülere dağıtarak bilgilendirme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bayram Tedbirlerinde 9,801 Araç ve Sürücü Denetlendi Bayram Tedbirlerinde 9,801 Araç ve Sürücü Denetlendi

Kayseri Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Halil Özsoy ise, “Bugün dernek adına emniyetle birlikte bir etkinlik düzenledik. Amacımız trafikte farkındalık oluşturmak.

Paket değil canda taşıyoruz. Çok şey istemiyoruz, trafikte biraz saygı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ