LGBT’nin Örgütlenmesine Karşıyız LGBT’nin Örgütlenmesine Karşıyız

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek aday olarak girilen seçimde mevcut il başkanı Seyit Demirezen için delegeler oy kullandı. Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, MHP ilçe başkanları, MHP il ve ilçe yönetimi, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri İl Başkanı Ali Çelik ile davetliler katıldı. 

WhatsApp Image 2023-09-17 at 17.34.22

‘KERKÜK TÜRK’TÜR TÜRK KALACAKTIR’

Kongrede konuşan Özdemir, “14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28’nci dönem milletvekilliği genel seçimleri sonrasında MHP arzu ettiği başarıya ulaşmış, Cumhur ittifakıyla beraber Türkiye, Türk milletinin iradesiyle istikrarını korumayı bilmiştir. Aynı süreçte Türkiye’nin diz çökeceğini umanlar perişan olmuştur ve Türkiye’yi rotasından saptıracağı düşüncesiyle faaliyete geçenler asıl rotasızlığın dibine saplanmıştır. Irak'ta sonbahar ve kış aylarında gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler öncesinde 2 aşamalı planda devreye sokulmaya çalışılmıştır ve bu plandan ilki Kerkük'e 2017 yılındaki sözde referandum sonrasında buradan kovulan peşmergenin geri sokulması çabasıdır. Bir diğeri ise; PKK terör örgütünün Kerkük'e yerleştirilme hamlesidir. İşte bu hamleye karşı da Kerkük'te bulunan Türkmen kardeşlerimiz baş kaldırmış ve onurlu bir mücadeleyle, onurlu bir gayretle bu zilleti kabul etmeyeceklerini söylemiştir. Bu durumda hiç şüphesiz ki Türkiye'nin beka meselesini ilgilendiren milli güvenliğimizi doğrundan ilgilendiren konuların başında gelmektedir. Yıllardan bu yana söylediğimiz o sözü böylesi bir yerde bir kez daha hep birlikte haykırarak diyoruz ki kim ne yaparsa yapsın 'Kerkük Türk'tür Türk kalacaktır” diye konuştu. 

WhatsApp Image 2023-09-17 at 17.34.22 (1)

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mektubunu okudu. Ersoy, “Bugünlere kolay gelinmedi; davamız ezelden beri haklıydık ancak hep haklı çıkmayı bekledik durduk. Sabrettik, dayandık ve inandık. Şimdiyse bizlere hak verenler, hakkımızı teslim edenler çoğaldı. Bu nedenle önümüze bakıyoruz; mücadelemize odaklanıyoruz, milletimizi medeniyetler ve milletler mücadelesinde ön saflara nasıl geçireceğimize kafa yoruyoruz. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idariler seçimlerinde yüksek bir başarıya ulaşmak ve zilletin izini tamamen silip atmak için yerimizde bir saniye dahi durmayacağız. Yılmadan, yorulmadan, saflarımızı bozmadan diri bir şekilde davamızın mücadelesine devam edeceğiz. Size inanıyorum, güveniyorum. Unutmayın ki bizim kongrelerimizde kaybeden, başı öne eğilen ve mahcup olan hiç kimse yoktur, olmayacaktır.  Biz büyük bir aileyiz, birbirimizin hem yareni hem de yurduyuz. Arkadaşlık, dostluk ve ülküdaşlık hukukumuz; hiçbir ayrım ve dargınlığa geçit vermeyecektir. Fitnelikle fırsat kollayanlara da asla müsamaha gösterilmeyecektir. Biriz; diriyiz, kardeşiz, hep birlikte milliyetçi-ülkücü hareketiz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-09-17 at 17.34.25

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise, “Kayserimizde şehidimiz var, Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Biz Türkiye’nin demiri ve çimentosuyuz. Cumhur ittifakı bu ülkenin kıyamete kadar birisi demiri diğeri de betonudur. Nasıl ikisi birlikte ayakta duruyorsa Türkiye Cumhuriyeti’nin de kıyamete kadar ayakta kalması bu birliğimize bağlı diye düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu ittifaka ihtiyacı var. Yahyalı ve diğer ilçelerimizde ilimizde, kardeş havası içerisinde bu ülke için bazı fedakarlıkları yaparak bu ittifakı devam ettirme gayretindeyiz” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-17 at 17.34.24 (1)

MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen de, “16 ilçe kongremizi ilke ve ülkülerimize yakışır bir şekilde gerçekleştirdik. Bu vesile ile tüm ilçe teşkilatlarımızı tebrik ediyorum. Geçmiş dönemdekiler bu onurlu görevi bugüne kadar yerine getirmiştir. Kim ki bu davaya kum tanesi kadar hizmet etmiş ise hepsinden Allah razı olsun. Kurultaylarımız; birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, azim ve inancımızın tazelendiği, kararlı yürüyüşümüzün hız kazandığı manevi zamanlardır. Yarım asrı aşan siyasi geçmişimizle, geleceğe daha emin adımlarla yürüyor, Sayın Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin hedef gösterdiği, 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna sımsıkı sarılıyoruz. Bugünden itibaren yüksek vazife bilinci ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde bir ve beraber olacağız. Kimseyi ayırıp, ayrıştırmayacağız. Unutmayın ki bizler aynı davaya edilen iman, aynı yöne dönen yüzleriz. Şahsi bir ihtirasa kapılmadan, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi'nin de buyurduğu gibi "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" diyeceğiz. Bizim yolumuz inanmışların, adanmışların ve zorluklar karşısında yılmayanların yoludur. Bu yol şehitler kervanıdır. Varlığını Türk milletine armağan edenlerin yatağıdır. Bu yolda günübirlik siyasetin cilvesine kapılanlara asla yer yoktur. Bu yolda partimizin ve liderimizin çizgisinden sapanlara asla itibar yoktur. Bu yolda milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere, çaşıtlara ve manevi miras soyguncularına iltimas yoktur ve bundan sonra da olmayacaktır. Bu yolda geçmişinden kopanların, gerçeklerden savrulanların, geleceğe şaşı bakanların kıymeti harbiyesi yoktur.  Cumhurla kenetlenecek, mücadelemizi kol kola sürdürmeye devam edeceğiz. MHP Kayseri il Teşkilatı olarak başladığımız çalışmalarımıza, “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla hız kesmeden devam edeceğiz. “İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe” ulaşacağız. “Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru” yol alacağız. Milletimizin huzur ve refahı için gecemizi gündüzümüze katacak, yorulmak nedir bilmeden yeni zaferlere doğru koşacağız” diye konuştu.