Birleşmiş Milletler’in 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heyetiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Katarlı Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Şeyh Faleh Bin Nasser Bin Ahmed Bin Ali Thani ile bir araya geldi. 

Başkan Büyükkılıç’tan Ulaşıma Açılan Necmettin Erbakan Bulvarı’nda İnceleme Başkan Büyükkılıç’tan Ulaşıma Açılan Necmettin Erbakan Bulvarı’nda İnceleme

2-23

Bakan Mehmet Özhaseki, Katarlı mevkidaşı ve beraberindeki heyet ile New York’taki Türk Evi’nde yaptığı görüşmede, Türkiye ve Katar arasında çevre konusunda yapılabilecek yeni iş birlikleri ve potansiyel projeleri ile iklim değişikliği ve dünya markası haline gelen Sıfır Atık projesini anlattı. Özhaseki, “Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde bir dünya markası haline gelen Sıfır Atık hareketimiz başta olmak üzere çevre projelerimizi, iklim değişikliğiyle mücadelede attığımız ve ortak evimiz dünya için hayata geçireceğimiz adımları anlattık; tecrübelerimizi paylaştık. Tarihî ve kültürel bağlarımızın olduğu dost ve kardeş ülkemiz Katar ile her zaman güçlü bir iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Katarlı Bakan Şeyh Faleh Bin Nasser Bin Ahmed Bin Ali Thani ise, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki ay Türkiye’yi ziyaret edeceğini ifade etti.