Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve sonrasında sağlanan temasta 3 asker şehit olurken, 4 asker yaralandı. Öte yandan belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekatı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hale getirildi. 

Drift Yapan Sürücüye İşlem Yapıldı Drift Yapan Sürücüye İşlem Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ