Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu ve Kaymakam İbrahim Gökmen’in girişimleri ile ilçe merkezine kadınların üretim ve satış yapabilmeleri için kooperatif binası yapılıyor. Kısa zamanda tamamlanması planlanan kooperatifte Kadınların ekonomik olarak güçlenmesi hedefleniyor.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, ilçelerinde Kadınların ekonomik olarak güçlenmesi, dayanışma duygusu ile erkeklerle eşit ekonomik ve sosyal imkânlara kavuşması amacıyla Belediye ve Kaymakamlığımızın girişimleri ile ilçe merkezine kooperatif ve satış binası yaptırıyoruz dedi. Başkan Uzunluoğlu, kısa zamanda tamamlanıp hayata geçmesini beklediğimiz kooperatifte kadınlarımız tarafından üretilen ürünler pazarlanacak ve satışı sunulacak. Ben şimdiden kadınlarımız için yapılacak olan kooperatifimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

Öte yandan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak, Pınarbaşı Belediye Başkanı MenduhUzunluoğlu ve İlçe Kaymakamı İbrahim Gökmen’i kadınlara verdikleri destekten ötürü kutladı. Vali Çiçek, paylaşımında şunları kaydetti.” Pınarbaşında kadınlarımız için kadın kooperatifi kuruluyor. Kadınlarımız için kaymakamlık ve belediye tarafından üretim ve satış yeri yapılıyor. Kooperatifimizin bir an önce faaliyete geçmesi için yoğun çaba sürfeden Kaymakamımızı ve belediye başkanımızı kutluyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi