banner257

Bakan Akar ve İYİ Parti'li Çıray Arasında Tansiyon Yükseldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı'na ilişkin bütçe görüşmeleri sırasında İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar arasında sert bir tartışma yaşandı. Akar, kendisine "O ödülü niye aldınız" sorusunu soran Çıray'a, "Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy" yanıtını verdi.

Bakan Akar ve İYİ Parti'li Çıray Arasında Tansiyon Yükseldi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli savunma Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçe görüşmeleri başladı. Görüşme esnasında İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar arasında sert bir tartışma yaşandı.

"O ÖDÜLÜ NİYE ALDINIZ?"

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, görüşmelerde sunum yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, Türk askerinin başına çuval geçiren ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno’dan liyakat madalyası almasını gündeme getirdi ve “O ödülü niye aldınız?” diye sordu.

Akar ise, “Bir tek ben mi aldım, almayan yok" yanıtını verdi.

Akar'ın bu yanıtına Çıray, “Bu ödülü reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızın önünü keserler miydi?” sözleriyle karşılık verdi.

Bunun üstüne Akar, sinirlendi ve masaya vurarak “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” dedi.

"KONTROLÜNÜ KAYBETTİ"

Bu tartışmanın ardından Twitter hesabından açıklamada bulunan İYİ Partili Aytun Çıray, "Bugün sorduğum sorular üzerine Sn. Akar kontrolünü kaybetti" ifadelerini kullandı.

YENİ PAYLAŞIM YAPTI: BU ATANMIŞ BÜROKRATIN SEVİYESİ

Çıray, Twitter hesabından yaptığı yeni paylaşımında tartışmaya ilişkin görüntüleri de ekleyerek, "Bana Meclis'te, "Nah alırsın!" diyen bu atanmış bürokratın seviyesi... Bitmiş, tükenmiş hükümetin sefaletini gösteriyor" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal kamil
Kemal kamil - 4 gün Önce

Türk askerinin başına çuval geçiren adamdan ödül aldıysan Aytun haklı. Böyle bir şey zul'dür.

SIRADAKİ HABER