“DEVELİ ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisi gibi doktor olan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in 2020’nin Ocak ayında Develi ilçesini ziyaretinde “İnşallah yazın hastanemizin açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz ve yeni hastanemizdeki ilk ameliyatı da bizzat ben yapacağım” sözlerini hatırlattı. Develi’nin kaderine terk edildiğini belirten Arık, “Yaz bitti, sonbaharın ortasına geldik ama hala ortada hastane yok. İl olmayı hak eden Develi’yi köy yaptınız deyince hop oturup hop kalkanlar, Develi üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor” diye konuştu.

“DEVELİ ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develilerin sık sık kendisini arayarak yaz aylarında bitirileceği sözü verilen ama bir türlü faaliyete geçmeyen Develi Devlet Hastanesi’nin akibeti sorduğunu ifade etti. Konuyla ilgili olarak Ocak ayında ilçeyi ziyaret eden AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’in “İnşallah yazın hastanemizin açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz ve yeni hastanemizdeki ilk ameliyatı da bizzat ben yapacağım” sözlerini hatırlatan Arık, “Biz halkımızın sorunlarını gündeme getirince hop oturup hop kalkıyor, kapı kapı dolaşıp bize yanıt vermeye çalışıyorlar. Keşke bize yanıt vermek için çaba sarf ettikleri kadar kentimizin, Develimizin sorunlarını çözmek için gayret gösterseler. Vatandaşlar ‘Develi Devlet Hastanesi ne oldu’ diye soruyor. Kendisi de doktor olan AK Parti Milletvekili Sayın İsmail Tamer Ocak ayında Develi’yi ziyaret etmiş, hastanenin yazın açılacağını, ilk ameliyatı da kendisinin yapacağını söylemişti. Hani hastane nerede? Hastaneyi geçtim hastaneyi yapan müteahhit nerede? İnşaatının yüzde 90 tamamlandığını söylüyorlar. Hastane demek sadece dört duvar demek değil. Yaz bitti, sonbaharın ortasına geldik ama hala ortada hastane yok. Sayın Tamer orada ilk ameliyatı yapamayacak ama halkın iktidarında ilk ameliyatı orada ben yapacağım. Maalesef il olmayı hak eden Develi’yi köy yaptınız deyince hop oturup hop kalkanlar, siz görmeseniz de Develi üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor.” diye konuştu.

Develi’nin Özvatan ile birlikte teşvik dışı bırakıldığını belirten Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sayın Belediye Başkanı bizim açıklamamızdan sonra bize yanıt vermek için Develi halkının hayalini kuramayacağı hizmetlere kavuştuğunu söylemişti. Sayın Başkanın ufkunun Develi halkının hak ettiği hizmetlere yetişmediği gün gibi ortada. Aksi bir durum olsaydı Develi teşvik dışı bırakılmazdı. Hadi başkan uğraştı ama buna rağmen olmadı diyelim, peki sonrasında neden Develi’ye yapılan haksızlık karşısında yeri göğü inletip, Develi’nin hakkı olanı savunmadı. Savunamaz çünkü Develi’ye en büyük haksızlığı partisi ve kendisi yapıyor. Seçim meydanlarında verdikleri 55 çılgın proje hala ortada yok. Şimdi de pandemi mazeretinin arkasına sığınacaklar. Hiç kimse mazeret üretmesin Türkiye ekonomisini pandemi değil, liyakatsiz eller bu duruma getirdi. Daha ortada pandemi yokken devletin kara gün akçesi yandaşları finanse etmek için kullanıldı.”

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310