Mahalle sakinleri konutlarının bulunduğu arazilerin de metrekare fiyatının 6 bin TL'ye fahiş fiyattan kendilerine satılmak istendiğini ifade ederek sorunlarını İyi Partili Kazım Yücel’e anlattılar.

Büyükşehir Belediye Meclisi Önceki Dönem İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, vatandaşların dertleri ile dertlenmeye devam ederken; vatandaşlar da sorunlarının çözümünde çareyi Kazım Yücel de arıyor. Bu kez Sancaktepe Mahalle sakinleri, 45 yıldır çözülemeyen imar sorununu Kazım Yücel'i mahalleye davet ederek anlattılar. Sancaktepe Mahallesine giden Yücel, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

BAŞKAN EROĞLU’NDAN İLÇEYE MASA VE SANDALYE BAŞKAN EROĞLU’NDAN İLÇEYE MASA VE SANDALYE

KARDEŞİM GAVUR MUYUM BEN?

Mahalle sakinlerinden bir beyefendi, “Sayın Cumhurbaşkanımız Suriyeli kardeşlerimize mağdur olmasınlar diye ev yapıyor, İslam âleminin lideri olarak görünüyor mu?  Kardeşim ben gavur muyum o zaman?. Ben senin vatandaşınım, ben Memduh başkanla aynı kimliği taşıyorum. Cüzdanımda aynı kimlik var aynı kimliği taşıyoruz.” şeklinde konuşarak tepkisini dile getirdi.

f2ad15be-121d-4c66-8aa4-80f0d3a1aa90

EMEKLİ MAAŞIMIZLA NEREYE GİDECEĞİZ?

Mahalle sakinlerinden bir kadın da, “45 yıldır biz bu mahallede oturuyoruz, yıllardır biz buraya emek verdik. Biz emekli maaşımızla nereye gideceğiz, ne yapabiliriz?”diye sordu

HER AY MAAŞIMIZA BİR METREKARE!

Mahalle sakinlerini dinleyen Büyükşehir Belediye Meclisi Önceki Dönem İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel  de “Santaktepe Mahallesinde bundan iki yıl önce işgalci diyerek tabir edilen mahalle sakinlerimizden bir kısmının yerleriyle ilgili olarak sayın Memduh Büyükkılıç 'Orada bir sıkıntı var mahalle sakinleri de sizi istiyor git görüş sözünüz sözümüz elimizden gelen imar değişikliğini yapacağız buradaki mağduriyeti gidereceğiz' demişti. Üzerinden 2 yıl geçti buradaki vatandaşlarımızın mağduriyetleri aynen devam ediyor. Bugün belki sayın büyükşehir belediye başkanının bu konudan haberi olmayabilir, milli emlak hazinenin yerindeki vatandaşlara parsel de değil daha imara girmemiş arazilerin metre karesini 6 bin TL’den çıkmış. Yani burada 250- 300 metrekare araziye 2 milyon TL ödemeleri istenmekte. Zaten buradaki vatandaşımızın 2 milyon TL’si olsa bugün gider bitmiş bir daire alır oturur. Buradaki emekli işsiz, bazı vatandaşlarımızın çocuklarının özürlü oluşu ve kocaları olmayan kişilerin aldığı 5-6 bin lira ile vatandaşımız aynen şunu ifade ediyor 'Her ay aldığımız maaşımıza 1 metre kare alabiliriz' böylesine bir dünya yok burası ne Alpaslan Mahallesi ne Köşk Mahallesi.” ifadelerini kullandı.