Silahlı Saldırı Şüphelisine 3,5 ay Sonra Tahliye Silahlı Saldırı Şüphelisine 3,5 ay Sonra Tahliye

Türkiye 31 Mart 2024’te Mahalli İdareler Seçimi için sandık başına gitti. Felahiye‘de ise CHP’nin adayı Şeref güleser belediye başkanı olarak seçildi. Eski başkan Vural Coşkun ise Güleser’in vaatleri arasında belediye personellerini işten çıkarmamak olduğunu söylediğini ve bunun üzerine 18 kişinin işten çıkartıldığını iddia etti. Coşkun, “CHP’den Felahiye belediye başkanı seçilen Şeref Güleser seçim öncesinde size şeref sözü
hiç kimseyi işten çıkarmayacağım istihdamı daha da artıracağım diye vaatte bulundu ama ilk işi verdiği şeref sözünü tutmamak oldu. 18 kişiyi bayram öncesi arefe günü sokağa koydu, CHP geleneğini bozmadı” dedi. 

‘KASADA PARA YOK’
Felahiye Belediye Başkanı Şeref Güleser ise iddiaya cevap vererek işçilerle görüşüldüğünü ve bütçe toparlandığında yeniden işe alım olacağını ifade etti. Güleser, “18 kişiden oluşan listede bulunan isimler seçime 10-15 gün kala işe başlamış ancak eski belediye başkanı tarafından sözleşmeleri imzalanmamış. Kasada para yok, bütçe yetersiz. Bütçe toparlandığı zaman yeniden alım olacak. Biz siyasi görüş ayırmıyoruz, amacımız Felahiye’ye hizmet etmek” ifadelerini kullandı.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ