MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un kesin ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesine tepki gösteren Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Sedat Kılınç, Nisan 2022’de partisinden istifa ederek bağımsız kalmıştı. Baki Ersoy affedildi ve MHP’ye geri döndü. Ancak iş insanı Sedat Kılınç, bugün sürpriz bir kararla Kocasinan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyeliği’nden de istifa ettiğini açıkladı.

Kararını Belediyenin bugün yapılan meclis toplantısında duyuran Kılınç, söz alarak, “Kürsüye veda için çıktım. 3,5 senedir mecliste görev yapıyorum. Malumunuz Nisan ayında fikir ayrılıkları nedeniyle partimden istifa etmiştim. Bugün itibariyle de meclis üyeliğinden istifa ediyorum. Sizlerle helalleşmek için toplantıya katıldım. Başkanım ve üyeler hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun” dedi.

‘BAŞKA BİR PARTİYE KATILABİLİRİM’

Sedat Kılınç, başka bir partiye katılabileceğinin de sinyalini verdi. Konuyla ilgili açıklamasında Kılınç, “Bundan sonraki süreçte düşüncelerim uyuştuğu için farklı bir partiye katılabilirim. Kendimce doğru olan, Cumhur İttifakının oylarıyla seçildiğim için meclis üyesi oldum. Bu nedenle istifa etmeyi uygun gördüm” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi