Kadın, Boşanma Aşamasında Eşini Yaraladı Kadın, Boşanma Aşamasında Eşini Yaraladı

Geçen sene 8 Nisan tarihinde Azim Deniz’in sunduğu Ramazan programına konuk olan iş insanı Sedat Kılınç ve programı hazırlayan gazeteci Azim Deniz yaralanmış, stüdyoda maddi hasar meydana gelmişti.

Olayın ardından ilk duruşma 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya müştekiler Azim Deniz, Sedat Kılınç, Y.A., R.A., A.Y. ve A.A. ile taraf avukatları katıldı. Tutuksuz sanıklar A.E., O.K., O.A., F.Y., O.K. ve A.T.İ duruşmaya katılmadı.

Mahkemede söz alan Azim Deniz, “Sedat Kılınç ile sadece ramazan programı yapıp saz çalacaktık. Sedat Kılınç gelince binanın önüne indim. Aşağıdaki çay ocağında 7-8 kişi vardı. Sonra Sedat Bey geldi. Misafir ediyorduk. Kapı çalındı yaklaşık 50 kişilik grup içeri girdi. 7-8 kişi Sedat Kılınç’ı tuttu. Birileri de vurmaya başladı. Sedat bey ‘Ben tekim’ dedi. Gelenler ise, ‘Gazetelere televizyonlara çıkmayacaksın, demeç vermeyeceksin’ diye darp ettiler. Benim de kalkmama izin vermediler. Hard diskimi kırdılar. Telefonumu alıp kırdılar. Sonra Sedat Beyi götürdüler” ifadesinde bulundu.

İŞ İNSANI SEDAT KILINÇ: 52 KİŞİNİN OLDUĞU YERDE 6 KİŞİYİ TESPİT ETTİRDİLER

Mahkemede ifadesi alınan Sedat Kılınç, “Ölümden döndük. 15-20 dakika darp edildim. Orada 52 kişi vardı, bize sadece 6 kişinin teşhisini yapmamız istendi. Olayın sıcaklığı ile gösterilen 6 kişinin orada olup olmadığını bilmediğim için ilk etapta şikayetçi olmadım. Azim Deniz’in detaylı çalışması sonrasında 6 kişinin de aralarında bulunduğu şahıslardan şikayetçi oldum. Ayrıca, Savcılıkta etkin soruşturma yapılmamıştır. Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’nın HTS kaydı bölgede çıkmasına rağmen savcılık ‘belirlenemedi’ olarak kayda alınmıştır. MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ile konuştuğu da vardır. 27 kişi isim isim tespit edilmiştir. Ama savcılık talebimizi reddetmiştir. Daha sonra savcı bu davadan el çektirilmiş ve başka ile tayin edilmiştir” iddialarda yer aldı.

Sanık avukatı ise, “Olayı siyasi malzeme durumuna getirmek istiyorlar. Hırsızlık niyeti yoktur. Müştekinin telefonu kırılmıştır” diye belirtti.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.