Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından hayata geçirilen Sırdaşın Olayım Projesi yoğun ilgi görüyor. Psikolojik destek anlamında her türlü soruna, ücretsiz psiko-sosyal destek hattı ile sesli ve görüntülü psikolojik destek sağlayarak, gençlerle el ele çözüm bulmayı amaçlayan Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi Sırdaşın Olayım Projesi’ni başlatmıştı.
23 Mayıs 2022’de hizmet vermeye başlayan Sırdaşın Olayım Projesi kapsamında sadece 1 haftada 85’i online olmak üzere toplam 471 çağrı gelirken, 239 yüz yüze görüşme gerçekleştirildi. 425 bilgilendirme yapılan görüşmelerde, bilgilendirme sonrası 350 de yönlendirme yapıldı. 

Ali Çamlı'dan, Hakem Halil Umut Meler'e Saldırı Girişimi Ali Çamlı'dan, Hakem Halil Umut Meler'e Saldırı Girişimi

ŞEHİR DIŞINDAN DA ÇOK SAYIDA GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Uygulamada, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Şanlıurfa, Trabzon, Sivas, Adıyaman, Diyarbakır ve Anamur olmak üzere şehir dışından da çok sayıda görüşme gerçekleştirildi.
Sırdaşın Olayım Projesi ile gençlere ücretsiz psikolojik destek sunan Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, kendini yalnız hisseden, anlaşılmadığını düşünen, kendini anlatmak isteyen ama kendince birtakım engellerinden dolayı harekete geçemeyen gençlerin destekçisi olmaya devam ediyor.
Psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların, uzman danışmanlar tarafından gizlilik ve güvenlik tedbirleri çerçevesinde sağlanan psiko-sosyal desteğe 0537 400 85 00 whatsapp hattı üzerinden ulaşabilecekleri belirtildi.