Aktaş: Bu Rezilliği Kaldırın

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na yüklendi. Taksi duraklarının sorunlarını anlatan Aktaş, “Sayın Başkan hiç olmazsa şu Sultan Taksi deki Sultan bank rezilliğini ortadan kaldırın.”dedi.

Aktaş: Bu Rezilliği Kaldırın

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş yaptığı yazılı açıklamada taksicilerin sorunlarını dile getirdi ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na yüklendi. Aktaş şunları söyledi: “Sn. Palancıoğlu Melikgazi’de asfalt dökmek, park yapmak ve çevre temizliğinden başka bir şeye bakmıyor sanırım ki hem verdiği sözü unutuyor hemde taksici esnafımızın sıkıntılı durumundan bir haber. Sultan taksi 27 Myıs caddesinde yıllar evvel sultan hamamının kenarında bulunan durakları yıkılmış. Yaklaşık 15 yıldır kendilerine bir durak kabini yapılmasını bekliyorlar. Taksi durağının olduğu yere eski, ahı gitmiş, vahı kalmış bir bank koymuşlar. Üzerine de Sultan Taksi yazmışlar. Onunda yazısı neredeyse silindi silinecek durumda.

ORADA YILLARDIR BİR REZİLLİK YAŞIYORLAR

Çay yapamıyorlar, yemek yapamıyorlar, soğuk havada sıcak bir ortamda oturacak bir yerleri yok maalesef. Kendi araçlarının içinde oturarak idare ediyorlar. Bir durak kabini için Büyükşehir belediyesine, UKOME’ye ve Melikgazi belediyesine müracaat etmişler. Ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamamışlar. Yani kısacası orada yıllardır bir rezillik yaşıyorlar.

ARADAN GEÇEN 9 AY SÜRESİNCE MAALESEF HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞ

Kızılay hastanesinin köşesi Asya taksi. Sn. Palancıoğlu aylar evvel bölgede temizlik yaparken bu durağı ziyaret etmiş. Onlarda duraklarının iyi olmadığını ve yenilenmesi gerektiğini söylemişler. Sn. Palancıoğlu da Pvc malzemeden yapılmış bu durağı yenileyeceğini söyleyerek söz vermiş. Ancak söz o söz olmuş. Aradan geçen 9 ay süresince maalesef hiçbir şey yapmamış.

BEN SAYIN PALANCIOĞLU’NUN BUNU YAPABİLECEĞİNİ HİÇ SANMIYORUM

Hunat camii köşesinde otobüs duraklarının yanındaki Sun taksi durağıda aynı şekilde gelişi güzel pvc malzemesinden yapılmış. Melikgazi bölgesinde neredeyse tüm duraklar bu şekilde. Bu duraklardan Sn. Palancıoğlu her ay 300 ila 400 TL arasında kira alıyor. Aslında yapılması gereken mimari bir gözle estetik bir durak çalışması yapılmalı. Tek bir standartta taksici esnafımızın ihtiyacını görecek şekilde ve Melikgazi’ye yakışır modern duraklar. Bu şekilde tüm taksi durakları yenilenmelidir. Başka şehirlerde bunu yapmış ve çok da güzel başarmış belediyeler var. Ancak ben Sn. Palancıoğlu’nun bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum. Ama Sn. Başkan hiç olmazsa şu Sultan Taksi deki Sultan bank rezilliğini ortadan kaldırın ve taksicilerin istediği durağı yapın. Ama lütfen Pvc den olmasın. Ayrıca Sn. Başkan Kızılay hastanesinin önündeki Asya taksiye verdiğiniz sözü de tutun ve durağı yenileyin lütfen. Biliyorsunuz söz önemlidir.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289