banner311

Ataş: Söylemler 'Mavi',Gerçekler 'Kırmızı'!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri'nin koronavirüs tablosunun üzerinde durarak yetkililer tarafından çelişkili söylemler yapıldığını ifade etti. Ataş, Kayseri'nin yeni bir koronavirüs dalgasını kaldıramayacağını belirtti.

Ataş: Söylemler 'Mavi',Gerçekler 'Kırmızı'!

Milletvekili Ataş, yetkililerin açıklamalarından alıntı yaparak Kayseri'de koronavirüsle mücadelede gelinen son durumu eleştirdi. Ataş, yetkililerin açıklamalarının çeliştiğini belirterek "Söylemler 'mavi', gerçekler ise ne yazık ki 'kırmızı'!" dedi. Ataş, Kayseri'nin aşı haritasındaki rengi ile Kayseri'de hasta sayısının artmasına değinerek "Sağlık Bakanı 2 gün önce "Kayseri risk haritasında artık 'mavi'. İç Anadolu’da düşük risk hareketi, İç Anadolu’nun kalbinden başladı!” dedi. Bugün “Kayseri geçen haftaya göre vaka sayısı en çok artan 3'üncü il ve Kayserililer öncesine göre daha az güvende.” diyor. 3 gün önce Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, Kayseri’de koronavirüsün artık gençlerde ve çocuk yaşta hastalarda da görüldüğünü bununla beraber yoğun bakım servislerine yatışların ve entübe hasta sayısının arttığını Delta varyantının ciddi seyrettiğini belirtiyor. Söylemler Mavi, gerçekler ise ne yazık ki Kırmızı!" ifadelerini kullandı.

Ataş, okulların açılmasını vurgulayarak, gerekli önlemleri alınması gerektiğini belirtti: "Haftaya okullar açılacak. Daha fazla hareketlilik yaşanacak. Yetkililer tarafından yapılan çelişkili açıklamalardan dolayı vatandaşlarımız tedirgin. Vaka artış oranlarının yüksek olmasından dolayı çocuklarımız risk altında. Yetkililer Kayseri’de özellikle de Delta varyantına karşı daha ciddi önlemler almalı, alınan önlemlerin denetimi daha sıkı ve düzenli yapılmalıdır. Kayseri yeni bir koronavirüs dalgasını kaldıramaz. Lütfen aşımızı olalım, alınan önlemlere uyalım, yapılan uyarıları dikkate alalım."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289