banner257

ÖZHASEKİ DEVELİ'DE KONUŞTU

AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Develi’de katıldığı bir programda hamaset yapmak ve nutuk atmakla milliyetçi olunamayacağını belirterek, ''Gerçek milliyetçilik, bu milletin başını dik tutmaktır'' dedi.

ÖZHASEKİ DEVELİ'DE KONUŞTU
AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Develi’de katıldığı bir programda hamaset yapmak ve nutuk atmakla milliyetçi olunamayacağını belirterek, ''Gerçek milliyetçilik, bu milletin başını dik tutmaktır'' dedi.

AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Develi’ye eşi Neşe Özhaseki ile birlikte geldi. Özhaseki, Develi girişinde karşılandıktan sonra AK Parti İlçe Teşkilatına geçti. İlçe teşkilatındaki programa Mehmet Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki’nin yanı sıra Milletvekili Adayı Havva Talay Çalış, İl Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar, AK Parti Develi İlçe Başkanı Mehmet Durukan ve partililer katıldı. AK Parti Milletvekili Adayı Özhaseki, 7 Haziran seçimlerinin ülke için adeta bir yol ayrımı olduğunu ifade etti. En sağdan en sola kadar ülkedeki bütün grupların bir araya gelerek AK Parti’nin iktidarını engellemeye çalıştıklarını ileri sürdü. Özhaseki, “Karşımızdaki grupların hepsi bir araya geldiler, ‘AK Parti tek başına iktidar olmasın da ne olursa olsun, Tayyip Bey baştan gitsin de Türkiye biterse bitsin, AK Parti gitsin de Türkiye batarsa batsın’ diyorlar. Böyle bir dilek olabilir mi? Bir vatansever insan böyle söyleyebilir mi? Azıcık vicdanlı olan insan buna razı olabilir mi? Karşımızdaki ittifak şimdi bunun peşinde. Kimisi milliyetçilikten dem vuruyor, kimisi başka şeylerden. Benim bildiğim milliyetçilik kahve köşelerinde oturup hamaset yapmak, nutuk atmak değil. Bu milletin değerlerine bağlı olmak, onu özde sevmek, bu millete hizmet etmek, bu millete ait ne varsa yüceltmektir gerçek milliyetçilik. Soruyorum size Orhun Anıtlarını kim kurtardı? Ecdadın dünyanın dört bir tarafında serpilmiş eserlerini kim kurtardı? İlk yerli tankımız olan Altay tankını kim yaptı? Bağımsız uydularımızı uzaya kim gönderdi? İlk yerli uçağı kim üretiyor? IMF’ye borcu bitirip de dik durmamızı sağlayanlar kimler? Altı sıfırı atıp Türk parasının değerini kurtaranlar kimler? Vatanseverlik vazifeyi iyi yapmaktır. Milliyetçilik bu millete hizmet etmek ve onların başını dik tutmaktır. Zamanında milliyetçilik nutukları atıp bu milleti mahvedenleri çok gördük ve onlardan çok çektik” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER